Znamy rywali polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy U-18

Finałowy turniej mistrzostw Europy kadetów (U-18) odbędzie się we Włoszech w dniach 5-13 września. W Luksemburgu odbyło się losowanie grup, Polacy zagrają w grupie II.

Tegoroczne mistrzostwa Europy U-18 odbędą się we Włoszech. Mecze rozgrywane będą na południu kraju w miejscowościach Lecce i Marsicovetere. Uczestników podzielono na dwie grupy. W grupie I na pierwszym miejscu zostali rozstawieni gospodarze, a w grupie II Czesi, którzy zajmują pierwsze miejsce w europejskim rankingu w tej kategorii wiekowej. Pozostałe zespoły rozmieszczono w koszykach według europejskiego rankingu. Awans do półfinałów wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Drużyny z trzeciego i czwartego miejsca będą rywalizowały o miejsca 5–8.

Polscy siatkarze trafili do grupy II i zagrają z Czechami, Rosją, Francją, Niemcami i Białorusią. Trenerem drużyny jest Michał Bąkiewicz, a zgrupowanie reprezentacji kadetów odbędzie się w Zakopanem. Poprzednie mistrzostwa Europy U-18 rozegrano w 2018 roku, jednak wśród drużyn zabrakło wtedy reprezentacji Polski. Tytuł mistrzowski zdobyli Niemcy, pokonując w finale zespół z Czech 3:0. Brązowy medal trafił do reprezentacji Włoch, która pokonała Rosję 3:1.

Polscy siatkarze mają jednak na swoim koncie sukcesy w mistrzostwach Europy kadetów. W 2015 roku zdobyli złoto w tym turnieju, w skład drużyny wchodzili wtedy min. Jakub Kochanowski i Tomasz Fornal.

Podział grup ME U-18 siatkarzy 2020: 

Grupa I: Włochy, Turcja, Belgia, Bułgaria, Słowacja, Finlandia.
Grupa II: Czechy, Rosja, Francja, Niemcy, Białoruś, Polska.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*