Skład PGE Skry Bełchatów wzmocniony o Mistrza Europy

W ostatnim czasie zespół z Bełchatowa poinformował o rozwiązaniu kontraktu Jenningsem Franciskovicem. W siatkarskim świecie dyskutowano o tym, kto zajmie miejsce amerykańskiego rozgrywającego. Ostatecznie skład bełchatowskiego zespołu uzupełni Mihajlo Mitić. 

Serbski rozgrywający rozpoczął swoją karierę w ojczystym klubie Crvena zvezda Belgrad. W sezonie 2013-2014 przeniósł się do Włoch, gdzie reprezentując barwy Sir Safety Perugia wywalczył wicemistrzostwo Włoch. W kolejnych latach grał we Francji (Chaumont VB 52) oraz w Libanie (Al Zahra). W sezonie 2016-2017 wrócił do Perugii zdobywający tym razem brązowy medal Mistrzostw Włoch. Reprezentował również barwy takich zespołów jak: Gazprom Surgut (2017), APOEL Nikozja (2018), Speed Ball Chekka (2019). Poprzedni sezon spędził w Czechach grając w zespole Black Volley Beskydy. Oprócz sukcesów klubowych na koncie serbskiego rozgrywającego nie brakuje sukcesów reprezentacyjnych. Siatkarz jest zdobywcą Mistrzostwa Europy 2011 i brązowym medalistą Ligi Światowej 2010.

O transferze serbskiego rozgrywającego wypowiedział się prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki:

– Z pełnym zrozumieniem przyjęliśmy sytuację i problemy osobiste Jenningsa Franciskovicia, który miał wzmocnić PGE Skrę. Nie jest to dla nas dobry moment, bo okienko transferowe w zasadzie się zamknęło, ale uważam, że zakontraktowanie Mihajlo Miticia jest dla nas bardzo dobrą sytuacją i liczę, że ten siatkarz bardzo nam pomoże w przyszłym sezonie. Jest doświadczonym graczem, z występami w reprezentacji Serbii, ma za sobą kilka dobrych lat w europejskich rozgrywkach. Wierzymy w niego tak samo, jak wierzyliśmy w Jenningsa, a jego doświadczenie z Perugii czy ligi rosyjskiej tylko może nam pomóc. Uważam, że to dobry transfer, zważając też na dobre parametry fizyczne i sądzę, że Mihajlo powinien przyczynić się do naszych sukcesów w przyszłym sezonie, w które głęboko wierzę. 

Mitic będzie trzecim Serbem występującym w szeregach bełchatowskiego zespołu w najbliższym sezonie. W Skrze grają również jego reprezentacyjni koledzy Dusan Petkovic i Milan Katic.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: skra.pl
Zdjęcie: skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*