Dwie duże, siatkarskie imprezy już niedługo w Polsce!

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że w Polsce w najbliższych latach odbędą się dwie duże, siatkarskie imprezy. Panowie przed polską publicznością wystąpią na Mistrzostwach Europy, a panie na Mistrzostwach Świata.

Morawiecki zapewnił, że organizatorzy obu turniejów będą mogli liczyć na wsparcie rządu. Dodatkowo premier bardzo się cieszy, że wielka siatkówka ponownie zawita do naszego kraju. 

Mistrzostwa Europy siatkarzy w 2021 odbędą się w czterech państwach: Czechach, Estonii i Finlandii i oczywiście w Polsce. W naszym kraju będziemy mogli oglądać 15 spotkań grupowych, cztery spotkania 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, oba półfinały, a także spotkanie o brązowy medal i finał. Co tylko potwierdza, jak wielkim zaufaniem darzą nasz kraj organizatorzy turnieju. Potyczki rozgrywać się będą w trzech miastach: Krakowie, Gdańsku i Katowicach. – Polska gości ważne imprezy dla siatkarzy i siatkarek. W przyszłym roku będziemy gospodarzami mistrzostw Europy mężczyzn. Odbędą się one w trzech miastach w Polsce – w Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Mam marzenie, żeby tu w Katowicach odbył się finał – wspomniał Morawiecki.

Premier nie ukrywa, że pokłada wielkie nadzieje nie tylko w tym, że finał odbędzie się w Spodku, ale także w tym , że po jednej stronie siatki staną Polacy. – Cieszę się, że poszliśmy w tak dobrym kierunku w siatkówce i będziemy mogli powalczyć o złoto. Tak jak Hubert Wagner powiedział – „interesuje nas tylko złoto”. Ze strony rządu zapewniamy środki na licencje, żeby te zawody odbyły się na najwyższym poziomie. Cieszę się, że w Polsce odbywają się takie wydarzenia sportowe – dodał na zakończenie.

Jeśli chodzi o mistrzostwa świata to mają odbyć się one w Polsce i Holandii w 2022 roku. Areną główną będzie ta w Holandii i tam też odbędą się na pewno dwa najważniejsze spotkania – mecz otwarcia i finał.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*