TPP: Jastrzębski Węgiel kontrolowaną grą, melduje się finale

W drugim półfinale, spotkali się ze sobą Jastrzębski Węgiel Trefl Gdańsk. Widowisko zepsutych zagrywek i kontrolowana gra jastrzębian dała wygraną. W tym spotkaniu Gdańskie Lwy, nie pokazały charakteru walki. Jastrzębski Węgiel melduje się w finale i zagra z dobrze dysponowaną, w tym sezonie Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Pierwszy set należał do jastrzębian. Od samego początku, budowali pewną przewagę. Trefl Gdańsk w końcówce seta próbował nadgonić wynik, ale to nie wystarczyło, by zdobyć tego seta. Mocną zagrywką popisał się Gladyr i Al Hachdadi zaatakował z pierwszej piłki. Wlazły został zatrzymany, przez Gladyra na podwójnym bloku (3:1). Lipiński i atakujący jastrzębian popsuli swoje zagrywki (4:3). Wiśniewski zaatakował bokiem do siatki i zablokował Reicherta na potrójnym bloku (6:3). Al Hachdadi blok-aut (8:4). Wiśniewski posłał piłkę na serwisie, w aut. Dotknął siatki Kampa (8:6). Al Hachdadi zyskał dwa dobre ataki (10:6)Louati zyskał asa serwisowego (11:7)Urbanowicz zagrał środkiem. Wlazły posłał punktową zagrywkę (12:9)Reichert zaserwował w siatkę. Lipiński został zatrzymany na podwójnym bloku (19:13)Urbanowicz nieźle środkiem. Wiśniewski nieudanie kiwnął w aut (22:18)Sasak pochwalił się asem serwisowym. Louati zablokowany na podwójnym bloku przez Wlazłego i obrona Jastrzębskiego Węgla się pogubiła (23:21)Al Hachdadi kończy seta, atakując mocno w Olenderka (25:22).

Drugi set już był pod pełną kontrolą jastrzębian i nie dali rywalom dojść do głosu. Wiśniewski Al Hachdadi zdobyli punktowe ataki (3:1). Wlazły został zatrzymany na potrójnym bloku, przez Wiśniewskiego (10:7). Podwójne odbicie Olenderka, powiększyło przewagę Jastrzębskiego Węgla (14:10). Kolejny błąd gdańszczan, w siatkę wpadł Sasak (18:13)Reichert przyjął skrót i za chwilę zaatakował z lewego skrzydła. Louati zablokowany na podwójnym bloku, przez Crera (18:15). Gladyr pokazał dobrą grę w ataku i bloku, do tego Szymura blok-aut (23:17). Kończy Wiśniewski, blokując Mordyla (25:18).

W trzecim secie gra Trefla Gdańsk, troszkę się poprawiła, ale to nie wystarczyło by pokonać Jastrzębski Węgiel. Wlazły został zablokowany na podwójnym bloku, przez Wiśniewskiego, a zaraz po tym przeszedł linię trzeciego metra (3:1). Delikatny atak Reicherta dał punkt. Louati zablokowany podwójny blokiem, przez Crera (4:4). Dotknięcie siatki PabloAl Hachdadi, blok-aut (6:4). Atakujący jastrzębian zaatakował po skosie. Szymura świetnie po prostej (10:5)Loauti popsuł zagrywkę. Reichert zdobył asa serwisowego (10:7)Al Hachdadi zaserwował w siatkę. Wiśniewski posłał piłkę, w ataku, w aut (12:10). Środkowy Jastrzębskiego Węgla, poprawił się i ustrzelił Janusza. Sasak zaatakował w taśmę (14:10)Szymura przekroczył drugą linię. Al Hachdadi zaatakował w aut (15:14)Kozub zaserwował w aut. Wlazły kiwnął niestety, ale w aut (18:15). Wlazły zaserwował w siatkę. Louati świetnie po prostej (23:18).  Skończył mecz Gladyr, świetnie ze środka (25:18).

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Szymura, Popiwczak(L), Kosok, Bucki

Trefl Gdańsk: Lipiński, Wlazły, Janusz, Reichert, Crer, Urbanowicz, Olenderek(L), Kozub, Sasak, Mordyl

MVP: Mohammed Al Hachdadi

Autor: Bartłomiej Niewczas
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*