PGE Skra Bełchatów zbroi się na następny sezon

Obecny sezon jeszcze się nie zakończył a PGE Skra Bełchatów już szykuje swoją drużynę na przyszły sezon. Do Bełchatowa wróci jeden z najlepszych atakujących na świecie Aleksandar Atanasijević. Oprócz niego na prawym ataku PGE Skry Bełchatów zobaczymy młodego polskiego atakującego.

Po 8 latach do PGE Skry Bełchatów wraca serbski atakujący Aleksandar Atanasijević. 29-letni dziś Atanasijević grał już w latach 2011-2013 w drużynie z Bełchatowa. PGE Skra była pierwszym zagranicznym klubem dla rozpoczynającego wówczas międzynarodową karierę „Atana”. Swoje umiejętności szlifował u boku Mariusza Wlazłego. Włoscy menagerowie szybko dostrzegli jego talent i trafił do Perugii. Gra tam do dziś. W ostatnim czasie Atanasijević leczył się po kontuzji. Prawdopodobnie do dziś nie jest jeszcze w pełni zdrowy.

Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini poinformował, że Atanasijević miał również propozycję pozostania na Półwyspie Apenińskim w drużynie z Piacenzy. Ofertę, jednak odrzucił. Po tym szefowie kluby skupili się na pozyskaniu Adisa Lagumdziji z Vero Volley Monza.

Aleksandar Atanasijević jest jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy. Z reprezentacją Serbii zdobył w 2016 r. złoto Ligi Światowej, a rok później srebro oraz 2 razy został mistrzem Europy. Wielokrotnie zdobywał również liczne trofea w rozgrywkach klubowych w Polsce i we Włoszech.

Autor: Dawid Kozioł
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*