Maximiliano Cavanna: Bardzo źle gra się przy pustych trybunach

Do drużyny Jurajskich Rycerzy dołączył nowy rozgrywający – Maximiliano Cavanna. Dla doświadczonego Argentyńczyka będzie to pierwsza przygoda z polską ligą, wcześniej występował na argentyńskich oraz włoskich parkietach.

Do tej pory grałeś tylko w Argentynie oraz we Włoszech, teraz wybrałeś Polskę. Czy PlusLiga była jedyną ligą, z której miałeś propozycje transferu?

Oczywiście, że nie. Miałem również oferty z Włoch, jednak chciałem po raz pierwszy zagrać w polskiej lidze, doświadczyć jak się gra w Polsce.

Gdyby nie pandemia koronawirusa obecnie grałbyś pewnie mecze międzynarodowe. Jak odbija się na Tobie ta przerwa od reprezentacji? Nie brakuje Ci kontaktu z kolegami z drużyny narodowej?

Myślę, że ta przerwa była bardzo przydatna, by każdy z nas mógł się zatrzymać i podejść do sprawy personalnie. Z drugiej strony zaplanowane były Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które są marzeniem każdego sportowca, a zostały one przełożone. Oczywiście z zawodnikami z drużyny argentyńskiej utrzymuję regularny kontakt, ponieważ jesteśmy nie tylko kolegami z reprezentacji, ale również przyjaciółmi.

W poprzednim sezonie zespół Aluronu CMC Zawiercie spisał się poniżej oczekiwań. Myślisz, że jesteście w stanie powalczyć o najwyższe laury?

Rozgrywki PlusLigi to jedne z najbardziej wymagających zawodów. Tutaj trzeba być gotowym na 100% przez cały czas, we wszystkich meczach. Wszyscy razem jako zespół postawiliśmy sobie pewne cele. Oczywiście nie będzie to łatwe, ale musimy ciężko pracować, wszyscy na maksimum możliwości po tej samej stronie.

Jesteś już bardzo doświadczonym zawodnikiem. Jakie cele sobie stawiasz, jaki tytuł chciałbyś jeszcze zdobyć?

Mam nadzieję, że uda się zdobyć coś w Zawierciu. To by mnie z pewnością usatysfakcjonowało.

Jak zapatrujesz się na życie w Polsce?

Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, będąc tutaj. Mój synek bardzo szybko się zaadoptował, idzie teraz do przedszkola. Moja żona jest na razie zadowolona, podobnie jak ja. Moje myśli krążą obecnie głównie wokół treningów. Jestem bardzo ciekawy, jak tutaj wygląda zima.

Czy uważasz, że jeśli nie byłoby możliwości grania sezonu z kibicami na trybunach, miałaby taka gra jakikolwiek sens? Czy w takiej sytuacji lepiej byłoby zrezygnować z rozgrywek?

Bardzo źle gra się przy pustych trybunach, bardzo dużo się przy tym traci. Granie przy swoich fanach jest czymś naprawdę pięknym.

Maximiliano Cavanna to 32-letni Argentyńczyk, grający na pozycji rozgrywającego. Swoją karierę rozpoczął w River Plate. Największe klubowe sukcesy odniósł w Club Ciudad de Bolivar (2007-2009), gdzie jako rezerwowy dwukrotnie zdobył mistrzostwo Argentyny oraz w UPCN San Juan Volley (2017-2019), z którym zdobył mistrzostwo Argentyny (2017/2018) oraz srebro Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej (2019). Na tej imprezie został wybrany najlepszym rozgrywającym. Z reprezentacją Argentyny zdobył złoty (2017) i srebrny (2019) medal Pucharu Panamerykańskiego.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: informacja własna
Zdjęcia: aluroncmc.pl / Krzysztof Popiół

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*