Gjorgji Gjorgjiew: Jestem głodny pracy

Macedończyk Gjorgji Gjorgjiew to nowy zawodnik, który będzie reprezentował w przyszłym sezonie barwy Aluronu CMC Zawiercie. Podczas wirtualnego dnia medialnego zorganizowanego przez klub udało nam się zadać mu kilka pytań.

Co cię skłoniło do przejścia do Aluronu CMC Zawiercie?

Słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii o Aluronie CMC Zawiercie, o jego zorganizowaniu i chciałem być częścią tego klubu. Również chciałem spróbować swoich sił w PlusLidze. Są to główne powody, dlaczego wybrałem grę w Zawierciu.

Do tej pory rywalizowałeś w teoretycznie słabszych ligach w porównaniu do polskiej. Nie obawiasz się, iż nie sprostasz grze w lidze mistrzów świata?

Oczywiście, że nie. Uwielbiam nowe wyzwania i chętnie je podejmę w Zawierciu.

Patrząc na kraj, z którego pochodzisz, siatkówka nie jest raczej popularna w Macedonii Północnej. Jak to się stało, że wybrałeś ten sport?

Prawie cała moja rodzina jest w jakiś sposób zaangażowana w siatkówkę. Mój tata w przeszłości grał w siatkówkę, mój starszy brat Nikola obecnie również gra. A ja jako młody chłopak podążyłem ich śladem.

Jak zapatrujesz się na rywalizację o pierwszą szóstkę z Maximiliano Cavanną?

Jak powiedziałem wcześniej, uwielbiam nowe wyzwania. Myślę, że cała czternastka zawodników prezentuje umiejętności na bardzo zbliżonym poziomie. Dlatego uważam, że rywalizacja będzie nie tylko na mojej pozycji rozgrywającego, ale na każdej bez wyjątku. Wydaje mi się, że jeżeli będziemy sobie pomagać w codziennych treningach, w trakcie meczów, to możemy osiągnąć dobre rezultaty.

Jakie indywidualne cele stawiasz sobie przed nadchodzącym sezonem?

Po tak długiej przerwie od regularnych treningów spowodowanych koronawirusem chciałbym na początek dać z siebie wszystko oraz odpowiednio zarządzać swoim ciałem, by pozostać zdrowym, w dobrej formie i obyć się bez kontuzji. Jestem głodny pracy, sukcesu, jak i również ciągłego rozwoju przez cały rok. Chcę cieszyć się siatkówką, tym wszystkim, co oferuje gra w PlusLidze tak długo, jak to będzie możliwe.

Jak odbiła się na Tobie pandemia koronawirusa?

Nigdy nie miałem tyle wolnego, odkąd byłem dzieckiem. Z tego względu powrót do dobrej formy jest znacznie trudniejszy, ale damy z siebie wszystko, by wrócić do niej najszybciej jak to tylko możliwe. Musimy być jednak ciągle ostrożni i stosować wszystkie środki ostrożności, gdyż wirus nadal jest groźny.

Gjorgji Gjorgjiew to 28-letni rozgrywający pochodzący z Macedonii Północnej. Swoją karierę rozpoczynał w bułgarskim Marek Junion-Iwkoni Dupnica. Z klubem tym zdobył czterokrotnie mistrzostwo Bułgarii (2011/12-2014/15). Następnie przeniósł się do tureckiego Maliye Piyango Ankara. Z ekipą ze stolicy Turcji zdobył srebrny medal Pucharu Turcji (2017/2018) oraz dotarł do półfinału Pucharu Challenge (w tym samym sezonie). Dalej trafił do francuskiego Paris Volley. W pierwszym sezonie udało mu się z zespołem awansować do Ligue A, a w przerwanym sezonie przez koronawirusa, ekipa z Paryża walczyła o awans do play-offów. Teraz Macedończyk został Jurajskim Rycerzem.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: informacja własna
Zdjęcia: aluroncmc.pl / Krzysztof Popiół

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*