Flavio Gualberto: To będzie dla mnie całkowicie nowe doświadczenie

Koronawirus odbił się szerokim łukiem na finansach w brazylijskiej lidze, co wykorzystało wiele klubów z PlusLigi. Aluron CMC Zawiercie zakontraktował do swojego zespołu jedną z rewelacji Pucharu Świata 2019 – Flavio Gualberto.

Polska będzie Twoją pierwszą zagraniczną przygodą ligową. Nie boisz się starcia dwóch różnych kultur?

Nie, nie martwię się tym. To będzie dla mnie całkowicie nowe doświadczenie, ale zamierzam dać z siebie wszystko.

Jakie masz obawy odnośnie do życia w Polsce?

Nie mam obecnie żadnych obaw. Z tego, co wiem, żyją tu mili, przyjaźni ludzie. Jest tutaj dobra kultura.

Przez pandemię koronawirusa przesunięte zostały Igrzyska Olimpijskie. Czy uważasz, że jesteś w stanie odpowiednio przepracować sezon ligowy akurat w Polsce, by do reprezentacji trafić w jak najlepszej formie i móc zagrać w Tokio?

Mamy teraz więcej czasu do pracy, by zagrać na Igrzyskach w Tokio. Miejsce nie ma znaczenia, ważne by stale trenować i się rozwijać.

Miałeś możliwość rozegrać parę spotkań w Polsce. Jakie masz wspomnienia z tych spotkań?

Mam bardzo dobre wspomnienia z tych meczów. Graliśmy tutaj podczas Memoriału Wagnera przy pełnych trybunach. Doping był ogromny i było to niesamowite uczucie.

Jak zapatrujesz się na grę z obecnym składem zespołu?

Mamy bardzo mocny i konkurencyjny zespół. Jest to mieszanka doświadczonych graczy i młodych siatkarzy w połączeniu ze sztabem, który będzie nas wspierał, byśmy rozwijali się każdego dnia.

Na co stać Aluron CMC Zawiercie w przyszłym sezonie?

Możemy wygrać PlusLigę, dlaczego by nie? Oprócz tego jestem pewien, że sezon będzie dla nas możliwością osiągnięcia nowych doświadczeń i nowej wiedzy.

Flavio Gualberto to 27-letni brazylijski środkowy. Swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowym zespole Minasu Tenis Clube. Po krótkim wypożyczeniu do Olympico Club trafił do seniorskiej drużyny Minas Tenis Clube. Tam spędził aż sześć sezonów. Największym sukcesem, który osiągnął w tym zespole to srebrny medal Mistrzostw Ameryki Południowej (2013). Do tego dorzucił srebro Pucharu Brazylii (2019). Następnie trafił do SESC-RJ, gdzie w przerwanym sezonie jego drużyna była na trzeciej pozycji. Od przyszłego sezonu zagra w Aluronie CMC Zawiercie.

Od 2015 roku występował w reprezentacji Brazylii, głównie w turniejach kontynentalnych. Zdobył srebro Igrzysk Panamerykańskich (2015), Puchar Panamerykański (2015). Jednak największe sukcesy odniósł w 2019 roku, gdzie wraz z kolegami zdobył Puchar Świata oraz Mistrzostwo Ameryki Południowej.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: informacja własna
Zdjęcia: fivb.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*