Bartosz Kurek zagra w Japonii

Od tygodni dyskutowano o tym barwy jakiego klubu w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował Bartosz Kurek. Ostatecznie wybór polskiego atakującego padł na japoński klub WolfDogs Nagoya.

Bartosz Kurek ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno w Polsce jak i w ligach zagranicznych. Atakujący rozpoczął zawodową karierę w zespole z Nysy, gdzie grał u boku swojego ojca. W kolejnych latach można było podziwiać go min. w barwach PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów. W międzyczasie spędził rok w Rosji reprezentując zespół Dinamo Moskwa (2012/13), a kolejne dwa lata grał w A.S. Volley Lube we Włoszech.
W kolejnych sezonach występował w Turcji oraz wrócił do Polski, gdzie po upadku Stoczni Szczecin wstąpił w szeregi klubu z Warszawy. W sezonie 2019/20 reprezentował barwy włoskiego klubu Vero Volley Monza.
Po latach gry Kurek ma na swoim koncie wiele sukcesów min. mistrzostwo Polski i Włoch oraz dwa medale Ligi Mistrzów.

To, gdzie polski atakujący zagra w sezonie 2020/21 długi czas było tajemnicą. Dziś oficjalnie potwierdzono transfer Kurka do ligi japońskiej, gdzie zagra w drużynie WolfDogs Nagoya.

Polak w przeszłości miał już występować w Kraju Kwitnącej Wiśni. W 2016 roku podpisał kontrakt z JT Thunders, ostatecznie jego przygoda z tym klubem zakończyła się po rozegraniu kilku sparingów. Siatkarz rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron i postanowił odbudować swoją formę w Polsce. Rok spędzony w Japonii z pewnością pomoże Kurkowi przygotować się do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich, a jego nowa drużyna ze zwycięzcom Mistrzostw Świata 2018 w składzie niewątpliwie powalczy o Mistrzostwo Japonii.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: twitter.com/Wolfdogs_NAGOYA

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*