TPP: Zawiercianie nie dali szans Bielsku-Białej

W inaugurującym spotkaniu ćwierćfinałowym TAURON Pucharu Polski rozegrano spotkanie BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie. Obyło się bez niespodzianki i zawierciane pewnie wygrali na terenie gospodarzy.

W pierwszym secie goście pokazali totalną dominację jeśli chodzi o umiejętności siatkarskie. Klasa rozgrywek jaka ich dzieliła była tu nadzwyczaj widoczna. W początkowej fazie meczu początkowo drużyny trzymały się wspólnego wyniku (3:3). Warta odskoczyła bielszczanom na dwa punkty po zepsutej zagrywce Vincentina i dobrym bloku Muagututiego (3:5). Zawiercianie odskakują na kolejne punkty, asem serwisowym popisał się środkowy Patryk Niemiec (6:11). Drużyna Aluronu, ani przez chwilę nie myśli by spuścić z tonu, atak Flavio podwyższa wynik (8:15). Bielsko-Biała nadrabia dwa punkty dzięki ataku Makowskiego i błędzie Malinowskiego (11:16). BBTS jednak długo nie czekał na to by zawiercianie ponownie odskoczyli z wynikiem po dobrych atakach (11:19). Po dwóch błędach gospodarzy, goście zapewnili sobie solidną przewagę (12:22). I dowożą ją do końca, seta kończy atakiem Halaba (15:25).

Drugi set był bardziej emocjonujący, gdyż gospodarze przez chwilę pokazali, że potrafią być groźni. Do stanu (5:5), obie drużyny walczyły jak równy z równym. Niespodziewanie gospodarze przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie dzięki asie serwisowym Cedzyńskiego i dobrym bloku Makowskiego (8:5). Zawiercie szybko jednak się ocknęło i zdobywając serię punktów wyszło na prowadzenie (10:13). Malinowski świetnie zaatakował i podwyższa wynik (12:16). Goście robią dwa ważne błędy (14:16). Szybko nadrabiają dobrym atakiem i blokiem (14:18). Blokiem popisuje się Niemiec (16:21). Gra w końcówce szła pod dyktando zawiercian i ostatnie słowa należały do Malinowskiego i Flavio (19:25).

Początek trzeciego seta ponownie był wyrównany. Do stanu (4:4). Aluron przejął inicjatywę, gdy Muagututi popisał się atakami (4:6). Kolejny skuteczny atak tego zawodnika, który jest nie do zatrzymania w tym meczu (5:8). Tym razem goście tracą punkty po błędach własnych (8:9). W bloku pojawia się Bociek i poprawia całą sytuację (8:11). BBTS ponownie niweluje straty,  w ataku dobrze pokazał się Cedzyński (12:12). Zawiercianie wracają na dobre tory swej gry  Miuagututii zaznacza po raz kolejny swoją obecność (13:16). Blok Flavio umacnia gości w budowaniu przewagi (16:20). Nie ma litości Muagututi i zatrzymuje tym razem blokiem bielszczan (18:24). Spotkanie skończył Bociek atakiem (19:25). Dzięki czemu Aluron melduje się jako pierwszy półfinalista.

BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (15:25, 19:25, 19:25)

BBTS Bielsko-Biała: Makowski, Siek, Krikun, Vicentin, Cedzyński, Macionczyk, Jaglarczyk(L), Marek(L), Gryc, Kapelus, Hunek, Piotrkowski

Aluron CMC Warta Zawiercie: Maugututia, Niemiec, Malinowski, Halaba, Flavio, Cavanna, Żurek(L), Bociek

MVP: Garrett Maugututia

Autor: Bartłomiej Niewczas