Koniec europejskiej przygody Impelek

Stawką środowego spotkania Impelu Wrocław z zespołem Galatasaray Stambuł był półfinał Pucharu CEV. Polskie siatkarki rozpoczęły odważnie, jednak w biało-zielone szeregi wkradło się rozluźnienie, które wykorzystały rywalki kończąc spotkanie w czterech setach. Porażka z tureckim potentatem oznacza dla wrocławianek koniec występów na europejskich parkietach.

Impel Wrocław – Galatasaray Stambuł 1:3 (15-25, 25-21, 25-22, 25-17)

Początek meczu zapowiadał gorącą walkę o miejsce w półfinale Pucharu CEV, kibice mogli spodziewać się zaciętych, twardych wymian. Tempo rozgrywki ustaliły Monika Ptak oraz Carolina Costagrande. Choć do pierwszej przerwy technicznej było równo, to potem wrocławianki zdecydowanie przyspieszyły stawiając serię punktowych bloków. Do tego dodać efektowne ataki i przepis na sukces gotowy.

Partia druga wydawać się mogła bliźniaczo podobna do seta pierwszego, jednak tym razem głównymi bohaterkami siatkarskiej opowieści były przyjezdne, tym razem warunki dyktował Galatasaray. Po stronie tureckiej doskonale prezentowały się Nadia Centoni i Charlotte Leys, natomiast po stronie Impelu, co mogła robiła Costagrande.  Dobrą zmianę dała Joanna Kaczor, która pojawiła się za Katarzynę Skowrońską-Dolatę, jednak to nie wystarczyło, by odwrócić losy rywalizacji.

Największe emocje towarzyszyły odsłonie trzeciej, bowiem stanowiła ona o „być albo nie być” wrocławianek w kolejnej fazie europejskich rozgrywek. Polskie zawodniczki walczyły o każdą piłkę, w każdą akcję wkładały mnóstwo zaangażowania i serca, czego następstwem była sześciopunktowa przewaga. Awans za wszelką cenę chciała zdobyć drużyna ze Stambułu, przyjezdne siatkarki również nie zamierzały odpuszczać. Niestety, to Turczynkom właśnie, udało się wyrwać partię i ominąć „złoty set”.

Czwarty set praktycznie był bez historii, nie miał już znaczenia. Trenerzy obu zespołów mocno zamieszali w wyjściowych szóstkach. Ostatecznie mecz zakończyła atakiem Kalac.

Garść statystyk:

Najlepsza zawodniczka: 20 pkt – CENTONI Nadia (Galatasaray)
Najlepsza atakująca: 18 pkt – CENTONI Nadia (Galatasaray)
Najlepsza zagrywająca: 3 pkt – COSTAGRANDE Carolina (Impel)
Najlepsza przyjmująca: 39% – ÖNAL Güldeniz (Galatasaray)
Najlepsza blokująca: 4 pkt –PTAK Monika (Impel)

Autor: Katarzyna Kołodziej
Źródło: opracowanie własne/ cev.lu

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*