TPP: Które drużyny mają największe szanse na półfinał?

W TAURON Puchar Polski zagra sześć zespołów z PlusLigi i dwie z jej zaplecza. Ćwierćfinały odbędą się 16 i 17 lutego. Tego drugiego dnia wydaję się, że będzie więcej emocji, ponieważ zagrają ekipy z najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Zaś pierwszego dnia być może zdołamy ujrzeć niespodzianki ekip TAURON 1.Ligi. Kto jest w dobrej formie ? A kto może zaliczyć wpadkę ?

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Asseco Resovia Rzeszów

To starcie zdecydowanie można nazwać jako ćwierćfinałowy hit. ZAKSA, która jest zdecydowanym liderem PlusLigi już się przekonała, że rzeszowianie potrafią ich pokonać. Asseco, której forma powoli wraca tej sprzed ich najlepszych lat, była pierwszą drużyną, która w tym sezonie pokonała kędzierzynian (2:3). Nie można zapomnieć, że w rewanżowym meczu na terenie Resovii, to właśnie ZAKSA zmobilizowała się i rozbiła rzeszowian (0:3). Wygląda na to, że podopieczni Nikoli Grbicia mają większe szanse na zdobycie przepustki do półfinału. Czy może niesamowicie grający w tym sezonie Karol Butryn i jego ekipa są w stanie pokonać Kędzierzyn-Koźle, który pokazuje mocną i równą grę?

Mój typ: 3:1

BBTS Bielsko-Biała vs Aluron CMC Warta Zawiercie

W tym meczu wydaje się, że zawiercianie mają ułatwione zadanie, gdyż grają z ekipą z niższej ligi. Bielsko-Biała obecnie zajmuje drugie miejsce w TAURON 1.Lidze. BBTS na pewno będzie się starał zagrać odważnie z racji tego, że nie mają nic do stracenia i będą mieli chęć pokazania, że nie są chłopcami do bicia. Ale i tak o półfinał będzie im trudno, jak tylko Warta zacznie kontrolować ten mecz pod swoje skrzypce, prawdopodobnie nie wypuści zwycięstwa z rąk. Czy BBTS Bielsko-Biała stać na sprawienie niespodzianki?

Mój typ: 0:3

PGE Skra Bełchatów vs Trefl Gdańsk

Dwie niespodzianki sezonu. Jedna zachwyca, druga rozczarowuje. Tu walka o półfinał będzie na pewno ciekawa i będzie to hit nr 2 ćwierćfinałowych zmagań. Skra w tym sezonie gra bardzo w kratkę i ich bilans w lidze to 11 wygranych i 10 przegranych. Co daje dopiero 7 miejsce w lidze. Gdzie przed sezonem można było mówić, że będą dużo wyżej. Ekipa, która śmiało można powiedzieć ma najmocniejszy środek w lidze, niestety zawodzi. Za to drużyna, która była na początku sezonu stawiana w środku tabeli zajmuje 3 miejsce. Mowa tu o Treflu, trener Winiarski zdecydowanie wie jak prowadzić ekipę z Gdańska. Chociaż na początku tego roku pokazali mały kryzys, szybko z niego wyszli i wydaję się, że wracają na dobre tory. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie dla obu ekip. Delikatnym faworytem wydaję się być Gdańsk. Czy PGE Skra Bełchatów jest w stanie złapać odpowiednią formę na puchar?

Mój typ: 1:3

BKS Visła Bydgoszcz vs Jastrzębski Węgiel

Bydgoszcz spadkowicz z poprzedniego sezonu PlusLigi ma niesamowicie trudne zadanie przed sobą. Jastrzębie ma wysoką formę w tym sezonie, chociaż zmagał się już nie raz w tym sezonie z problemami spowodowanymi przez koronawirusa. Musieli się wycofać z rozgrywek Ligi Mistrzów, a w Plus Lidze mimo braków kadrowych pokazali, że też umieją wygrywać. Przed bydgoszczanami bardzo trudne zadanie by powstrzymać swoich rywali muszą zagrać na 200 % swoich możliwości. Visła zajmuje trzecie miejsce w TAURON 1.Lidze. W finale pucharu swojej ligi przegrali właśnie z BBTS Bielsko-Białą. Można powiedzieć, że widzi się spacerek Jastrzębskiego Węgla do półfinału. Czy BKS Visła Bydgoszcz da radę zdobyć choćby jednego seta?

Mój typ: 0:3

Autor: Bartłomiej Niewczas
Źródło: 
Opracowanie własne na podstawie (plusliga.pl)

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*