Rok 2020 bez Klubowych Mistrzostw Świata

Światowa Federacja Siatkówki podjęła decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata. Już od jakiegoś czasu spekulowano na ten temat, ale wreszcie plotki stały się rzeczywistością.

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami cały świat, także ten siatkarski. Odwołana została Liga Narodów, Igrzysk Olimpijskie zostały przełożone na przyszły rok, a niektóre kraje znacząco ograniczyły spotkania podczas sezonu reprezentacyjnego lub całkowicie z niego zrezygnowały. Teraz przyszedł czas na odwołanie tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata.

FIVB wzięło pod uwagę aktualną sytuację na świecie, a także fakt, że podczas trwania pandemii nic nie jest pewne. Na tej podstawie podjęto decyzję, że organizacja Klubowych Mistrzostw Świata mogłaby być zbyt dużym niebezpieczeństwem zarówno dla drużyn, organizatorów, czy samych kibiców. Dodatkowo nie wiadomo, jak w momencie rozpoczęcia turnieju kształtowałaby się kwestia lotów, a także kwarantanny. Z tych właśnie względów podjęto decyzję o nieorganizowaniu turnieju w tym roku. Do końca października FIVB otworzy zgłoszenia dla potencjalnych państw organizatorów.

Autor: Julia Białasik
Źródło: fivb.com
Foto: fivb.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*