Polki pokonały Czeszki po tie-breaku

Drugi mecz sparingowy w Wałbrzychu ponownie został rozegrany na korzyść Polek. Po ciężkim meczu nasze reprezentantki okazały się lepsze od siatkarek z Czech.

W mecz dużo lepiej weszły siatkarki z Czech. Szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie 1:4. Polki jednak starały się odrabiać te straty, głównie za sprawą skutecznych ataków ze środka. Stysiak zagrała po ciasnym skosie. Przewaga Czeszek szybko urosła do sześciu punktów. Głównie dlatego, że rywalki walczyły o każdą piłkę. Purchartova bez najmniejszych problemów przedarła się na drugą stronę siatki. Twardowska nie wykorzystała okazji stworzonej przez Stysiak i posłała piłkę w aut. Długą akcję udało się wygrać Polkom 9:14. Orvosova uderzyła po skosie, a Twardowska została zablokowana. Centka ze Stysiak ustawiły szczelną ścianę. Ornosova zaatakowała swobodnie ponad blokiem Polek. Stysiak nadziała się na blok. Kossanjova mocno uderzyła po prostej i nie dała złudzeń rywalkom. Na domiar złego Fedusio zepsuła zagrywkę. Gorecka obiła blok na lewym skrzydle. Pierwsza partia padła łupem Czeszek, Fedusio przekroczyła bowiem linię trzeciego metra. 

Druga partia rozpoczęła się od trudnej zagrywki, jednakże Czeszki bez problemu sobie z nią poradziły. Centka dostała szybką piłkę. Trnkova uderzyła ze środka w aut. Stysiak zdobyła punkt po prostej. Stencel została kapitalnie przyblokowana przez rywalki. Polki nie zdołały podbić kiwki rywalek. Mlejnkova huknęła zza linii 3. metra. Stysiak uratowała akcję Polek. Grabka zepsuła serwis. Stysiak zdołała skończyć sytuacyjną piłkę 11:9. Mlejnkova została zatrzymana przez polski duet. Fedusia nie poradziła się na kontrze. Mlejnkova bez problemu przedarła się na drugą stronę boiska. Czeszka rozgrywająca kiwnęła na polską stronę. Polki dotknęły siatki. Twardowska przedarła się przez czeski blok 18:15. Stysiak zagrała po skosie. Twardowska ustrzeliła czeską libero. Mlejknova zagrała mocno po skosie. Stysiak zagrała po palcach rywalek, a następnie posłała asa serwisowego. 

Czeszki rozpoczęły od nieudanej zagrywki. Fedusio zdobyła punkt z trzeciego metra. Twardowska za to nie popisała się w polu serwisowym. Stysiak zagrał odważnie po palcach Czeszek. Mlejknova zagrała mocno po skosie. Z drugiej linii zagrała Fedusio. Czeszki zaserwowały w siatkę. Grabka nie zmieściła się z serwisem. Patockova uderzyła po bloku. Stysiak zagrała po skosie, ale w aut 22:15. Obie ekipy grały walecznie w obronie. Górecka zagrała pewnie ze skrzydła. Atak ze środka w wykonaniu Ziółkowskiej doprowadził do wygrania partii. 

Czeszki po raz kolejny rozpoczęły bardzo agresywnie 0:4. Stysiak nadziała się na blok. Po chwili Czeszki miały już sześć punktów przewagi. Centka zagrała ze środka. Fedusio zagrała po prostej. Trnkova uderzyła z prawej strony. Valkova zaskoczyła wszystkich swoją kiwką. Stysiak pomyliła się w ataku zza linii 3. metra. Czeszki wpadły w siatkę. Purchartova została zatrzymana przez polski blok. Łukasik nadziała się na blok rywalek. Czeszki także nie pozostawały bezbłędne, po ich stronie siatki także pojawiało się wiele błędów. Fedusio zagrała mocno z lewego skrzydła. Kossanyiova poszła po prostej. Górecka trafiła prosto w 9. metr. Świrad posłała asa serwisowego. Centka posłała kapitalny atak ze środka. Górecka popisała się gigantycznym atakiem. Mlejnkova wypchnęła piłkę po bloku. 

Tie-break rozpoczął się od wyrównanej gry obu ekip 2:2. Stysiak posłała asa serwisowego i Polki wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Chwilę później przestrzeliła. Długa akcja została rozegrana na korzyść Czeszek. Górecka zagrała perfekcyjnie ze skrzydła. Stysiak pewnie obiła palce. Rywalki wykorzystały przechodzącą piłkę. Chwilę później Stysiak ustawiła szczelny blok. Przeciwniczki zdobyły punkt z lewego skrzydła. Mecz zakończyła Stysiak. 

Polska – Czechy 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 15:13)

Polska: Grabka, Stysiak, Centka, Stencel, Twardowska, Fedusio, Stenzel (libero) oraz Górecka, Nowicka, Łukasik, Jagła (libero), Ziółkowska, Świrad

Czechy: Valkova, Mlejnkova, Trnkova, Orvosova, Purchartova, Kossanyiova, Dostalova (libero) oraz Simenova, Bajusz

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna
Foto: Polska Siatkówka/Piotr Sumara

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*