Polacy poznali swoich rywali na Mistrzostwach Europy U-20

Polscy siatkarze poznali swoich grupowych rywali, z którymi zmierzą się w Czechach podczas tegorocznych Mistrzostw Europy U-20. Dwanaście zespołów zostało podzielonych na dwie grupy po sześć reprezentacji. Nasi zawodnicy znaleźli się w pierwszym koszyku. 

Mistrzostwa Europy U-20 w tym roku odbędą się na przełomie września i października (26 września – 4 października) w Czechach. W turnieju weźmie udział 12 zespołów, w tym również i Polska. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy powalczą w półfinałach, a dwie kolejne będą bić się o miejsca 5-8. 

Trenerem Polaków jest Sebastian Pawlik. Reprezentanci to absolwenci lub aktualni uczniowie klasy III Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Drużyna, która składa się z 16 siatkarzy przygotowuje się do turnieju, trenując w Spale. W 2018 roku turniej rozegrał się na terytorium Belgii i Holandii. Pierwsze miejsce wywalczyła wtedy Rosja, która w finale, po tie-breaku pokonała Czechy. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze – reprezentacja Belgii. Polska zajęła szóstą pozycję. Dotychczas naszym siatkarzom na tej imprezie udało się zdobyć dwa złote (1996, 2016), dwa srebrne (1971, 2014) oraz dwa brązowe medale (1973, 1975).

Polacy trafili do grupy wraz z Czechami, Włochami, Francją, Belgią oraz Serbią. W drugiej swoje mecze rozegra Rosja, Niemcy, Turcja, Białoruś, Ukraina i Holandia.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*