Paweł Halaba: Naszym celem jest dobra gra i walka w każdym meczu

Dużo spekulowało się jeszcze w poprzednim sezonie, gdzie zagra Paweł Halaba. Mówiło się o PGE Skrze Bełchatów czy VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa, jednak ostatecznie trafił on do Aluronu CMC Zawiercie. Podczas wirtualnego dnia mediów udało nam się zadać zawodnikowi kilka pytań.

Poprzedni sezon był bardzo udany w Twoim wykonaniu. Dużo było plotek na temat kolejnego przystanku. Trafiłeś do Zawiercia, gdzie poprzedni sezon był rozczarowaniem. Co zadecydowało, że zagrasz w Aluronie CMC Zawiercie?

Spodobał mi się pomysł prezesa klubu oraz trenera na zespół, jak i również renoma szkoleniowca. Trener Kolaković przedstawił mi wizję drużyny, w której pojawiło się dużo dobrych, ciekawych nazwisk. Wydaje mi się, że dla mojego rozwoju ten kierunek był najlepszym wyborem, też mam tutaj największą szansę na regularną grę. No i oczywiście walka o najwyższe cele.

Co sądzisz o kibicach Aluronu CMC? Jakie masz wspomnienia, grając po przeciwnej stronie siatki?

Wspomnienia mam bardzo dobre, bo nigdy w Zawierciu nie przegrałem spotkania. Co do kibiców, to mimo tego, że zawsze udawało mi się tutaj wygrać, to jednak bardzo ciężko zbierało mi się myśli na boisku. Cały czas jest tutaj ogromna wrzawa. Był to zawsze bardzo ciężki teren. Mam nadzieję, że to będzie nasz ogromny atut.

W ciągu ostatnich sezonów bardzo rozwinąłeś się jako zawodnik. Czy myślisz, że masz szansę w przyszłości na powołanie do reprezentacji?

Jasne, że tak. Myślę, że po to każdy zawodnik trenuje, by stale się rozwijać, czynić postępy i żeby być w grupie powołanych do kadry Polski oraz reprezentować barwy polskie.

Jak zapatrujesz się na współpracę z trenerem Igorem Kolakoviciem?

Bardzo dobrze się zapatruję. Trener jeszcze przed startem sezonu do mnie zadzwonił, przedstawił mi całą wizję, jak chce, żeby to wyglądało, jaki chce, byśmy mieli styl gry. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony na ten sezon i współpracę z trenerem.

Jak myślisz, o co Twój zespół może powalczyć w przyszłym sezonie?

Mamy bardzo dobry zespół, z każdą drużyną możemy wygrać. Na pewno nikt nas nie może lekceważyć. Gramy po to, żeby wygrywać, ja chcę wygrywać każdy mecz, chcę wygrać nawet mistrza.

Co jeszcze możesz poprawić w swojej grze?

Myślę, że w każdym elemencie jest jeszcze szansa na progres. Staram się dawać z siebie 100% na treningach i poprawiać każdy element siatkarski.

Paweł Halaba swoją karierę rozpoczynał w AZS-ie AGH Kraków i AZS-ie Politechnice Warszawskiej. Po kontuzji stawu skokowego postanowił spróbować sił poza granicami Polski i zagrał w Jihostroju Czeskich Budziejowicach i Hypo Tirol Innsbruck. Z tą drugą drużyną zdobył brązowy medal Bundesligi. Powrócił do ojczyzny, do Trefla Gdańsk i w poprzednim sezonie był jedną z rewelacji. Teraz został graczem Aluronu CMC Zawiercie. Poprowadził reprezentację Polski do srebrnego medalu Uniwersjady w 2019 roku.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: informacja własna
Zdjęcia: aluroncmc.pl / Krzysztof Popiół

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*