MŚ, grupa G, wygrana Ameryki i Kanady

W grupie G, doszło do historycznej wygranej. Kanada pokonała Iran, a USA bez większych problemów poradziło sobie z Bułgarią. 

Solidna gra Amerykanów

W mecz lepiej weszli siatkarze z USA. Doskonale wiedzieli w jakim celu przyjechali na ten mecz. W każdym secie byli kilka kroczków przed rywalami. Brylowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Co przyniosło im upragnioną, kolejną wygraną na tych mistrzostwach. Bułgaria nie bardzo potrafiła postawić się rywalom, przez co kibice oglądali raczej jednostronne widowisko. 

Bułgaria – USA 0:3 (20:25, 20:25, 18:25)

Bułgaria: Uczikow, Skrimow, Seganow, Nikołow, W. Bratojew, Josifow, Salparow (libero) oraz Todorow, Gradinarow, Penczew

USA: Russell, Anderson, Sander, Smith, Holt, Christenson, E. Shoji (libero)

Historyczna wygrana Kanady

Kanada szybko weszła w ten mecz na bardzo wysoki poziom. Zwłaszcza na początku Iran miał duży problem z przyjęciem zagrywki rywali. Mimo, że próbowali odrabiać straty, w tym secie musieli uznać wyższość Kanady.

W drugim secie, Irańczycy chcieli się zrehabilitować. Grali punkt za punkt. Nie było widać praktycznie żadnej różnicy w jakości gry. Dopiero po chwili udało im się odskoczyć na kilka punktów. Tej przewagi już nie wypuścili.

W tym secie w całości inicjatywę przejęli Kanadyjczycy. Byli lepsi praktycznie w każdym elemencie. Doskonale czytali grę swoich przeciwników. Ustawili szczelne bloki i dobrze grali w ataku. A Irańczycy nie byli w stanie już nic z tym zrobić.

Te partię Kanadyjczycy także rozpoczęli z przytupem. Szybko się rozkręcili i wyszli nawet na prowadzenie. Jeden chwilowy zastój dał szansę Irańczykom. Wykorzystali ją bezbłędnie, ponieważ wygrali tego seta.

Ostatnia partia także została lepiej rozpoczęta przez Kanadę. Jednak chwilowe zawirowania techniczne doprowadziły do wyrównania wyniku przez obie drużyny. Dopiero interwencja kapitana dała Kanadzie historyczną wygraną.

Iran – Kanada 2:3 (20:25, 25:20, 15:25, 25:23, 12:15)

Iran: Marouf, Mousavi, Manavinezhad, Ghafour, Shafiei, Ebadipour, Marandi (libero) oraz Kazemi, Vadi, Hosseini

Kanada: Virgass, Perrin, Hoag, Blankenau, Vernon-Evans, Cameron Bann (libero) oraz Sclater, DeRocco

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*