Mistrzostwa Europy mężczyzn, grupa A: Zwycięskie spotkania Włoch i Bułgarii

Drugi dzień zmagań w grupie C przyniósł zwycięstwa faworytom. Swoje spotkania wygrały reprezentacje Włoch oraz Bułgarii, które rywalizowały z Rumunią i Grecją.

Wyrównana walka tylko w pierwszym secie

Reprezentacja Bułgarii pokonała w trzech setach drużynę z Rumunii. Bułgarzy mieli problemy jedynie w pierwszym secie, który był rozgrywany na przewagi. W dwóch kolejnych partiach Bułgarzy bez problemów pokonali rywali. Zwycięzcy spotkania znacznie lepiej wypadli w bloku oraz zagrywce. Zdobyli zarówno 10 asów serwisowych jak i 10 punktowych bloków. Natomiast w ataku obydwa zespoły prezentowały podobny poziom. Rumuni zdobyli tylko jeden punkt mniej atakiem od swoich rywali (38 do 39).

Bułgaria – Rumunia 3:0 (28:26, 25:20, 25:20)

Bułgaria: Atanasov, Gotsev, Skrimov, Seganov, Yosifov, Sokolov, Salparov (libero)

Rumunia: Matei, Mihalcea, Aciobanitei, Bartha, Lica, Bala, Suson, Balean, Olteanu, Spinu, Cristudor (libero)

Problemy Włochów w pierwszej partii

Włosi zdołali wygrać z drużyną z Grecji, jednak nie obyło się bez niespodzianek. Pierwszy set bowiem dość wysoko wygrała reprezentacja Grecji. Również w drugim secie Grecy nie odstawali od rywali, do końca walcząc o zwycięstwo. Jednak zarówno tę partię jak i dwie kolejne zwyciężyła ekipa z Włoch. Do zwycięstwa włoskiej drużyny z pewnością przyczyniła się świetna postawa bloku. Grecy ani razu nie zdołali zablokować rywali, a Włosi aż 10 razy zatrzymali przeciwników. Natomiast na zagrywce lepiej wypadła grecka ekipa, która zdobyła tym elementem 8 punktów, natomiast Włosi tylko 3.

Włochy – Grecja 3:1 (17:25, 25:23, 25:19, 25:18)

Włochy: Candellaro, Portuondo, Gianelli, Zaytsev, Piano, Russo, Antonov, Anzani, Colaci (libero)

Grecja: Zoupani, Filippov, Petreas, Koumentakis, Raptis, Voulkidis, Pelekoudas, Fragkos, Protopsaltis, Kokkinakis (libero)

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: cev.eu
Fot.: fivb. com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*