Mecz o Superpuchar Polski kobiet już w niedzielę

W środę ze zdobycia Superpucharu cieszyli się zawodnicy PGE Skry Bełchatów. A już jutro o 14.45 do walki o to trofeum przystąpią siatkarki. W łódzkiej Sport Arenie zmierzą się mistrzynie kraju  – Chemik Police oraz zdobywczynie Pucharu Polski – Grot Budowlani Łódź.

W zeszłym roku w walce o Superpuchar lepsze okazały się łodzianki, które pokonały zespół z Polic 3:1. Niedzielne spotkanie będzie trzecim meczem o trofeum policzanek i drugim zespołu Budowlanych Łódź.  W swoim ostatnim meczu łodzianki pokonały 3:1 węgierski Swietelsky Bekescsaba w kwalifikacjach CEV Ligi Mistrzyń. Z kolei dla Chemika Police jutrzejszy mecz będzie inauguracją sezonu 2018/2019.

– Nie jestem zwolenniczką prognostyk i typowania wyników jeszcze przed meczem. Jedyne o co chciałabym prosić, to pomoc naszych kibiców. Jak wiele razy mówiłam, to oni również budują naszą siłę. Mam nadzieję, że stawią się licznie w niedziele w Sport Arenie, żeby nas wspierać oraz że będziemy mogli na koniec cieszyć się razem z wygranego meczu – powiedziała przed meczem środkowa Budowlanych Łódź Gabriela Polańska.

Mecze o Superpuchar Polski kobiet rozgrywane są od 2015 roku. Od tego  roku po raz pierwszy mecz o to trofeum będzie nosił imię Andrzeja Niemczyka, z którym polskie siatkarki dwukrotnie zdobyły mistrzostwo Europy w 2003 i 2005 roku. Na meczu mają pojawić się zawodniczki tamtej drużyny nazywane „Złotkami”. Dodatkową atrakcją będzie obecność trofeum Mistrzostw Świata Mężczyzn 2018.

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: pzps.pl, lsk.pls.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*