Ignaczak: Pora na nowe wyzwania

Chociaż Krzysztof Ignaczak niedawno zakończył karierę sportową, to jak sam mówi, nie zamierza zupełnie odcinać się od sportu. Popularny Igła będzie m.in ekspertem Polsatu Sport.

– Nigdy nie bałem się mediów i świadczy o tym chociażby to, że założyłem bloga, który miał nas pokazać z innej strony. To świadczy o moim „parciu na szkło”, chociaż jedni się z tego śmieją. Nadszedł ten czas, gdy trzeba zawiesić buty na kołek. To są trudne wybory dla sportowca i dla mnie to była ogromnie ciężka decyzja.

38-letni libero ma na swoim koncie między innymi złoty medal Mistrzostw Świata, złoto Mistrzostw Europy, a także Ligi Światowej. – Dziękuję wszystkim za miłe słowa, chociaż wiem, że bywało różnie. Życie sportowca to sinusoida. Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze było super, człowiek coś wygrał, ale też i przegrał. Przygoda ze sportem trwała, ale się skończyła i teraz pora na nowe wyzwania – mówi na łamach strony PlusLigi.

Ignaczak poszedł w ślady reprezentacyjnego kolegi, Łukasza Kadziewicza i również będzie komentował mecze PlusLigi w nadchodzącym sezonie. – Będę brał udział w komentowaniu spotkań i będę ekspertem w Polsacie Sport. Jest jeszcze kilka projektów, o których nie mogę powiedzieć. Mam nadzieję, że wystarczą mi 24 godziny na zrealizowanie swoich pomysłów, bo wiem, że ciężko znaleźć na coś czas po zakończeniu kariery – dodaje.

Autor: Marta Kicińska
Źródło: Siatkarskaligatv.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*