Ekipa Karola Kłosa może cieszyć się z wygranej

Reprezentacja Polski siatkarzy, wewnętrznym sparingiem, zakończyła tegoroczny sezon. Dzisiejszy mecz zakończył się zwycięstwem ekipy Karola Kłosa. 

Mecz rozpoczął się od obicia bloku przez Kurka. Na środku skuteczny okazał się Kłos. Huber posłał zagrywkę w aut. Kwolek wykorzystał palce swoich przeciwników co zdobycia punktu. Dobrą obroną popisał się Śliwka. Pozwoliło to Kwolkowi na spokojne skończenie piłki. Drużyna Kłosa niestety wpadła w siatkę. Ekipa Leona również nie ustrzegła się błędów. Śliwka nadział się na szczelny mur 9:6. Muzaj w doskonałym stylu skończył akcję. Nowakowski zdobył punkt z przesuniętej krótkiej. Fornal za to posłał asa serwisowego. Leon delikatnie splasował tuż za blok. Chwilę później posłał piłkę wysoko ponad blokiem 15:13. Nowakowski zagrał skutecznie ze środka. Leon posłał asa serwisowego i tym samym doprowadził do remisu 16:16. Fornal zagrał piłkę tuż za blok przeciwników. Kwolek nadział się na bardzo szczelny blok. Pewnie ze środka zagrał Kłos. Chwilę później zepsuł jednak zagrywkę 20:21. Huber huknął ze środka. Pierwszą partię pewnie skończył Leon.

Huber pewnie rozpoczął drugą partię. Leon ustrzelił Kwolka. Nowakowski bez problemu skończył swój atak. Serwis Śliwki okazał się autowy. Kurek pewnie zagrał z prawego skrzydła. Ekipa Kłosa w świetny sposób wykorzystała słabą kiwkę Leona. Muzaj zagrał po prostej i tym samym ominął ręce Leona 8:7. Kurek nie popisał się z atakiem. Piłka wylądowała na aucie. Huber zepsuł serwis. Gwoździa w boisko wbił Kłos 14:12. Fornal za to popisał się kolejnym asem serwisowym. Nowakowski wpadł w siatkę. Kwolek zagrał po skosie z lewego skrzydła. Leon nadział się na blok. Kwolek posłał asa serwisowego. Huber zagrał po taśmie w aut 23:17. Atak z szóstej strefy w wykonaniu Kwolka zakończył drugą partię.

Trzecia partia rozpoczęła się od nieudanego serwisu. Muzaj za to nadział się na szczelny blok. Ekipa Leona ustawiła za to blok na Śliwce. Fornal wybił piłkę po bloku 2:5. Nowakowski popisał się skutecznym zbiciem ze środka. Leon zagrał pewnie po skosie. Muzaj nie popisał się blokiem. Ekipa Kłosa popełniła błąd dotknięcia siatki. Konarski zagrał ze skrzydła. Kurek dwukrotnie nadział się na blok rywali 15:16. Ze środka skutecznie zagrał Kłos. Leon nadział się na podwójny blok. Kropkę nad „i” w całym meczu postawił Muzaj.

Drużyna Karola – Drużyna Wilfredo 2:1 (21:25, 25:17, 25:23)

Drużyna Karola: Łomacz, Muzaj, Kłos, Huber, Kwolek, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Drzyzga, Konarski

Drużyna Wilfredo: Komenda, Kurek, J. Nowakowski, P. Nowakowski, Fornal, Leon, Wojtaszek (libero)

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna
Foto: PZPS/Piotr Sumara

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*