Chemik Police zagra mecze Ligi Mistrzyń w Szczecinie i Koszalinie

22 listopada Chemik Police rozpocznie rywalizację w Lidze Mistrzyń. Inauguracyjny mecz policzanki zagrają w Koszalinie, natomiast dwa kolejne spotkania – w Szczecinie.

W pierwszym meczu tegorocznych rozgrywek siatkarki Chemika zmierzą się z mistrzyniami Rumunii CSM Bukareszt. Mecz odbędzie się w Koszalinie, oddalonym o ok. 200 km od Polic, ponieważ na ten sam dzień w Szczecinie zaplanowano rewię na lodzie.

Radosław Anioł, dyrektor zarządzający Chemika, powiedział, że nie ma szans na zmianę planów operatora Netto Areny. Zaznaczył jednocześnie, że był bardzo zadowolony z organizacji meczów poprzedniego sezonu w Koszalinie i chętnie klub zagra tam inauguracyjny mecz.

W dwóch kolejnych spotkaniach mistrzynie Polski będą gościć w Szczecinie zespoły Dynamo Moskwa i Fenerbahce Stambuł. Mecze zostały zaplanowane na koniec stycznia i początek lutego. Netto Arena jest oddalona od Polic o kilkanaście km i może pomieścić ponad 5 tys. widzów.

Chemik Police zagra w Lidze Mistrzyń po raz piąty. W latach 2015-2017 policzanki rozgrywały mecze w Szczecinie (hala wtedy nosiła nazwę Azoty Arena). W 2015 r. został tam rozegrany turniej Final Four, w którym mistrzynie Polski zajęły 4. miejsce.

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*