VNL 2021: Polacy pokonali Kanadyjczyków

W ramach dziesiątej kolejki podopieczni Vitala Heynena zagrali mecz z Kanadą. Mimo wyrównanej walki na przestrzeni setów, to Polacy w końcówce potrafili odskoczyć rywalom na kilka punktów. Polska wygrała 3:0.

Początek spotkania był minimalnie lepszy dla Kanadyjczyków. Perrin zaskoczył Leona zagrywką (0:2). Przechodzącą piłkę wykorzystał Leon (2:2). Hoag skończył kontrę (2:4). Asem serwisowym popisał się Hoag (5:7). Kubiak nadział się na kanadyjski blok (8:11). Vernon-Evans zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (11:15). Nowakowski zatrzymał Vernona-Evansa (13:15). Kontratak na punkt zamienił Kubiak (15:16). Dzięki zagrywkom Leona Polska wyszła na prowadzenie (17:16). Polacy zatrzymali Hoaga na siatce, a Leon skończył kolejną przechodzącą piłkę (23:20). Seta zakończył Nowakowski mocnym uderzeniem ze środka (25:21).

Druga partia rozpoczęła się do wyrównanej gry obu drużyn (2:2, 5:5). Kontrę skończył Kurek (8:6). Vernon-Evans posłał piłkę daleko w aut (13:10). Kubiak również nie trafił w pomarańczowe pole (13:12). Leon nadział się na blok rywali (16:16). Po zagrywkach Vernona-Evansa Kanadyjczycy prowadzili 17:19, ale po serwisach Leona Polacy znowu wrócili na prowadzenie (22:19). Kubiak nie poradził sobie z podwójnym blokiem rywali (22:21). Ponownie seta skończył Nowakowski ze środka (25:23).

Trzeci set rozpoczął się od dominacji Polaków. Po trzech skończonych kontrach Kurka było 3:0, a po kontrataku Leona (6:2). Blokiem popisał się Kochanowski (10:5). Przechodzącą piłkę wykorzystał Kurek (12:6). Kanadyjczycy nie złożyli broni i zaczęli odrabiać straty. Potrójny blok zatrzymał Kurka (12:9). Szwarc zdobył punkt z zagrywki (16:14). Kontrę ze środka skończył Szwarc i Polacy mieli tylko jedno oczko przewagi (19:18). Leon świetnie pokazał się na lewym skrzydle, a Kurek kiwnął tuż za blok (22:18). Mecz skończył już klasycznie dzisiaj Nowakowski (25:19).

Polska – Kanada 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)

Polska: Nowakowski, Kurek, Leon, Drzyzga, Kubiak, Kochanowski, Zatorski oraz Muzaj.

Kanada: Sanders, Perrin, Hoag, Van Berkel, Vernon-Evans, Szwarc, Marshall oraz Sclater, Vigrass, Maar, Blankenau.

Autor: Kacper Wojciechowski