VIII Memoriał im. Agaty Mróz – Olszewskiej przed nami

Podaruj innym cząsteczkę siebie. Takiemu przesłaniu towarzyszy na co dzień propagowanie krwiodawstwa, transplantacji i poszukiwania dawców szpiku kostnego przez Fundację Kropla Życia im. Agaty Mróz Olszewskiej.

Siatkarski memoriał to nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim wyraz hołdu i przypomnienie o sukcesach i życiu polskiej siatkarki Agaty Mróz – Olszewskiej, która poprzez walkę na boisku i walkę z chorobą, mówiła o potrzebie pomagania innym. Wydarzenie objęła Honorowym Patronatem Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Idea pomagania innym odcisnęła się pozytywnym piętnem na działaniach kibiców i różnych środowisk społecznych, gdzie w krótkim czasie – walcząc o życie Agaty zebrano ponad 1.600 litrów krwi. Działanie to pobudziło wielu ludzi dobrej woli do zaangażowania się w pomoc potrzebującym.

Tym razem Wrocław, a właściwie Hala Orbita będzie gospodarzem wydarzenia. Miasto kojarzone przede wszystkim z interesujących zabytków historycznych przeniesie się na dwa dni do nowoczesnej Halii Orbita, w której na parkiecie zagrają cztery żeńskie drużyny: Volley Wrocław, Enea PTPS Piła, Minchanka Mińsk, Aris Thessaloniki.

Podczas wydarzenia, pod Halą Orbita zostanie przeprowadzona także pod honorowa zbiórka krwi. 

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.kroplazycia.pl lub na profilu portalu Facebook: Kropla Życia, a także poprzez kontakt z Fundacją: biuro@kroplazycia.pl, 32 317 14 77. Bilety będą dostępne w formie „cegiełek” przed wejściem na Halę.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kropla Życia.

Źródło: Informacja prasowa

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*