V.League: Kolejne zwycięstwa Panasonic Panthers, drużyna Michała Kubiaka liderem ligi!

W miniony weekend zespół Michała Kubiaka – Panasonic Panthers rozegrał dwa spotkania w lidze japońskiej, oba na wyjeździe. Były to mecze z Wolf Dogs Nagoya oraz JTEKT Stings. Szczególnie ważny był ten drugi mecz, gdyż decydował on o tym, kto będzie liderem rozgrywek. W obu spotkaniach zwycięsko wyszedł zespół Panasonic Panthers.

Zwycięstwo za trzy punkty z Wolf Dogs Nagoya

Mecz z Wolf Dogs Nagoya rozpoczął się dosyć słabo dla drużyny Michała Kubiaka. Jego zespół nie był w stanie znaleźć sposobu na dobrze przygotowanych gospodarzy. Pierwszy set gładko wygrali oni 25:16. W drugiej partii obraz gry całkowicie się zmienił. Trener Hiroyuki Furuta wymienił atakującego i przyjmującego, weszli Kunihiro Shimizu oraz Tsubasa Kuhara. Zmiany te doprowadziły do poprawy skuteczności w ataku w całej reszcie spotkania. Kolejne odsłony zostały pewnie wygrane przez mistrzów Japonii – do 21, 22 i do 20. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Panasonic Panthers.

Michał Kubiak zagrał przyzwoite spotkanie. O niskim procencie w ataku zadecydował pierwszy set. Nasz kapitan skończył 13 z 30 ataków, dołożył 2 punkty zdobyte blokiem oraz jeden z zagrywki.

Wolf Dogs Nagoya – Panasonic Panthers 1:3 (25:16, 21:25, 22:25, 20:25)

Zwycięstwo w meczu o pierwsze miejsce w tabeli

Spotkanie z JTEKT Stings było bardzo ważne w kwestii prowadzenia w lidze. Przed tym spotkaniem gospodarze mieli trzy punkty przewagi nad Panasonic Panthers. W pierwszym secie mistrzowie Japonii pewnie prowadzili grę, nie dając szans rywalom (25:17). W drugiej partii gra była wyrównana do stanu 18:18. Wtedy to trzy punkty z rzędu z zagrywki zdobył Kunihiro Shimizu i goście nie oddali już prowadzenia do końca (25:21). Trzecia odsłona przypominała tą pierwszą, drużyna kapitana reprezentacji Polski rządziła na boisku. Zespół Panasonic Panthers pokonał JTEKT Stings i został liderem rozgrywek.

Michał Kubiak zdobył dwanaście punktów: dziesięć z ataku oraz dwa blokiem.

JTEKT Stings – Panasonic Panthers 0:3 (17:25, 21:25, 19:25)

Kolejne spotkanie mistrzowie Japonii zagrają na własnym boisku z drużyną Suntory Sunbirds w sobotę o godzinie 7:30 czasu polskiego.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: informacja własna na podstawie vleague.jp

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*