Uriarte: Chcemy się rozwijać

Dyryguje drużyną, rozdziela piłki do kolegów i nadaje tempo każdej akcji… jest po prostu „mózgiem” zespołu – pozycja rozgrywającego to jedna z najważniejszych pozycji w każdym teamie. Od niedawna w PGE Skrze „dyrygentem” mianowano Argentyńczyka Nicolasa Uriarte.

23-letni zawodnik pokazał się już z dobrej strony w sparingach. Za chwilę „przedstawi się” bełchatowskiej publiczności, która pokłada w nim duże nadzieje. Zwłaszcza, że parę dni temu sympatyczny zawodnik (wraz ze swoim rodakiem Facundo Conte) zdecydował się zostać w Bełchatowie na najbliższe dwa lata. – Gra szybko i to mi odpowiada – powiedział po kilku wspólnych treningach z Argentyńczykiem kapitan PGE Skry Mariusz Wlazły.

W podobnym tonie wypowiadają się też inni zawodnicy. – Niko to światowa półka – dodaje Karol Kłos.

Jak Uriarte reaguje na te komplementy? Odpowiada skromnie. – Jak masz takich zawodników obok siebie to gra się zdecydowanie łatwiej. Czy czuje teraz większą odpowiedzialność za grę PGE Skry? Raczej nie, choć zgodzę się z tym, że to ważna pozycja, przez rozgrywającego przechodzą przecież wszystkie piłki. Jeśli zawalisz to drużynie idzie źle. Z resztą drużyny znalazłem wspólny język, oni też mi pomagają dlatego łatwiej jest zagrać dobrą piłkę. Jak na razie jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że będziemy się ciągle rozwijać – dodaje Nicolas.

Źródło: skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*