SuperLiga: Zespół Fabiana Drzyzgi z kolejną wygraną

Lokomotiw Nowosybirsk odniósł swoje drugie zwycięstwo w SuperLidze. Siatkarze, we własnej hali, bez żadnych problemów w trzech setach pokonali NOWĘ Nowokujbyszewsk.

Gospodarze już na samym początku meczu zdobyli pięć punktów z rzędu dzięki skutecznym zagrywkom, które sprawiły sporo problemów przeciwnikowi. NOWA Nowokujbyszewsk odrobiła z czasem dużą część strat, ale przy stanie 12:10 Lokomotiw znów zaczął powiększać swoją przewagę. Gospodarze pewnie wygrali pierwszego seta (25:16).

Siatkarze z Nowosybirska od początku do końca kontrolowali przebieg drugiej odsłony meczu. W pewnym momencie ich przewaga nad rywalem wynosiła aż dziewięć punktów. NOWA Nowokujbyszewsk nie była w stanie podjąć wyrównanej walki z przeciwnikiem. Drugi set również padł łupem gospodarzy, którzy całkowicie zdominowali siatkarzy z Nowokujbyszewska (25:16).

W kolejnej partii przyjezdni starali się podjąć równorzędną walkę z Lokomotiwem. Przy stanie 8:7 mieli nawet bardzo duże szanse na doprowadzenie do remisu. W końcówce seta jednak Lokomotiw Nowosybirsk nie dał żadnych szans rywalom. Ostatecznie ta partia, a zarazem cały mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy (25:22).

Dobry mecz rozegrał Fabian Drzyzga, pełniący w tym sezonie funkcję kapitana Lokomotiwu Nowosybirsk.

Następny mecz Lokomotiw Nowosybirsk rozegra z 2 listopada 2019 roku o godz. 15.00 z Jugrą Samotłor Niżniewartowsk.

Lokomotiw Nowosybirsk – NOWA Nowokujbyszewsk 3:0 (25:16, 25:16. 25:22)

Autor: Karolina Żurawska