SuperLiga: Zespół Bartosza Bednorza zwyciężył w pięciosetowym pojedynku

W ramach 12. kolejki rosyjskiej Superligi Zenit Kazań zmierzył się na własnym terenie z zespołem ASK Niżnyj Nowgorod. Ostatecznie po pięciosetowym pojedynku zwycięstwo odniosła drużyna Bartosza Bednorza.

Zenit Kazań jako lider tegorocznych rozgrywek był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Drużyna ASK Niżnyj Nowgorod zajmuje w tabeli dopiero 13. miejsce. Ze zwycięstwa zespół Bartosza Bednorza mógł cieszyć się dopiero po tie-breaku.

Pierwszy set zakończył się dwupunktowym zwycięstwem drużyny z Kazania (25:23). W drugiej partii lepiej zaprezentował się zespół z Nowogrodu, który utrzymując wysoką przewagę do końca zwyciężył 25:17. Kolejny set zdecydowanie zdominowała drużyna Polaka zwyciężając 25:14. Czwarta partia już na początku nie rozpoczęła się najlepiej dla Zenitu, rywale objęli kilkupunktowe prowadzenie i doprowadzili je do końca wygrywając 25:23. Drużynę z Nowogrodu dzielił tylko tie-break od sprawienia kibicom dużej niespodzianki. Ostatecznie to gospodarzom udało się wygrać ostatnią odsłonę 15:12, a tym samym całe spotkanie 3:2.

Bartosz Bednorz zdobył w spotkaniu 15 punktów w tym 12 w ataku (44 % skuteczności). Dołożył do tego dwa asy serwisowe i jeden blok. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był Maksim Michajłow.

Zenit Kazań – ASK Niżnyj Nowgorod 3:2 (25:23, 17:25, 25:14, 23:25, 15:12)

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: zenit-kazan.com