Siatkarska potęga rywalem Politechniki?

AZS Politechnika Warszawska po raz drugi w swojej historii zagra w europejskich pucharach. Udział w Challenge Cup rozpocznie za miesiąc. Jej pierwszym rywalem będzie prawdopodobnie siatkarska potęga – Fenerbahçe Grundig Stambuł.

Pierwszym rywalem Inżynierów będzie zwycięzca dwumeczu Anorthosis Famagusta – zdobywca Halkbank BVA Cup (Pucharu Państw Bałkańskich). O ile ekipa z Cypru jest niezbyt wymagającym przeciwnikiem, to zdobywca Pucharu Państw Bałkańskich może należeć do światowej czołówki. W zmaganiach tych biorą udział nie tylko zespoły z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Czarnogóry, Macedonii, Mołdawii, Rumunii czy Słowenii. Grają w nich także drużyny z Grecji i Turcji. W 2013 roku najlepsi okazali się gracze tureckiego Fenerbahçe i to oni w niedzielę 6 października wywalczyli awans do Challenge Cup.

Siatkarze Fenerbahçe, aby dojść do drugiej rundy kwalifikacji i zmierzyć się z Politechniką, muszą co prawda pokonać Anorthosis, ale powinna być to dla nich tylko formalność. Wszak ekipa z Cypru to rywal klasy serbskiej Vojvodiny Nowy Sad i albańskiego Studenti Tirana, które w starciu z Turkami w turnieju finałowym Halkbank BVA Cup nie ugrały nawet seta. Pierwszy pojedynek rozegrany zostanie w Stambule 19 lub 20 października. Tydzień później zaś na Cyprze odbędzie się rewanż.

Wszystko wskazuje więc na to, że do Warszawy na początku listopada przyjadą m.in. Ivan Miljković, Leonel Marshall oraz doskonale znani w Polsce – Felipe Fonteles i trener Daniel Castellani. – Mecz rozegrany zostanie 5, 6 lub 7 listopada. Dokonaliśmy już rezerwacji hali Torwaru na te terminy – zakomunikował Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej. – Takich gwiazd jak Miljković czy Marshall warszawscy kibice jeszcze nie widzieli. Choć to wybitni gracze, którzy już teraz są legendami siatkówki, nasza drużyna nie jest bez szans. Ale nie wybiegajmy za daleko przyszłość. Niech Turcy najpierw pokonają Anorthosis – dodał z uśmiechem.

Do rewanżu w rywalizacji drugiej rundy kwalifikacji Challenge Cup i ewentualnego złotego seta dojdzie 26, 27 lub 28 listopada. Gospodarzem decydującego starcia będą Turcy bądź Cypryjczycy.

Źródło: azspw.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*