Siatkarska Liga Narodów zawita do Gdańska

Ze względu na koronawirusa w tym roku nie udało się rozegrać Ligi Narodów. Choć epidemia wciąż trwa, wiemy już, w którym mieście impreza odbędzie się w przyszłym roku. 

W 2021 roku w Polsce odbędą się aż dwa turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów. Pierwszy w terminie 14-16 maja 2021. Polacy będą wtedy rywalizować ze Słowenią, Serbią i Włochami. Drugi zaś zostanie rozegrany od 28 do 30 maja i odbędzie się w gdańskiej Ergo Arenie. Tam oprócz Polski walczyć będą Chiny, Brazylia i Bułgaria

Ze względu na obecną sytuację w kraju nie podjęto jeszcze decyzji, gdzie odbędzie się pierwszy turniej. Pierwotnie siatkarze mieli rozegrać swoje spotkania w łódzkiej Atlas Arenie i krakowskiej Tauron Arenie. Czy w przyszłym roku, któraś z tych hal ugości siatkarzy – tego jeszcze nie wiemy. Wybór Gdańska na jednego z organizatorów turnieju nie był przypadkowy. W Ergo Arenie od lat odbywają się najważniejsze imprezy mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy, Ligia Światowa czy rozgrywki PlusLigi.

21-23 maja nasi siatkarze zagrają w Rosji z gospodarzami, Australią i Stanami ZjednoczonymiW pierwszy weekend czerwca (4-6 czerwca) wystąpią w Japonii przeciw gospodarzom, Kanadyjczykom i Niemcom. Fazę interkontynentalną zakończymy we Francji (11-13 czerwca) meczami z gospodarzami, Argentyną i Iranem. W przypadku, gdy Polacy awansują do turnieju finałowego (23-27 czerwca) polecą do Włoch.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*