Raul Lozano zwolniony z funkcji szkoleniowca reprezentacji Chin

Raul Lozano od 2017 roku pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca reprezentacji Chin. Nie osiągnął jednak z drużyną zadowalających rezultatów i został zwolniony na kilka miesięcy przed turniejem kwalifikacyjnym do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. 

Raul Lozano jest bardzo dobrze znany polskim kibicom. To pod jego wodzą Polacy zdobyli długo wyczekiwany medal na mistrzostwach świata. W 2006 roku zdobyli srebro, ulegając w finale reprezentacji Brazylii. Po wielu latach niemocy, dzięki tego argentyńskiemu trenerowi, nastąpił przełom w polskiej siatkówce. Argentyńczyk w sezonie 2015/2016 był pierwszym trenerem Cerradu Czarnych Radom, a od 2016 roku trenował Irańczyków. W przeszłości był także szkoleniowcem reprezentacji Hiszpanii. 

Jako trener reprezentacji Chin nie osiągnął z zespołem niczego znaczącego. Na rozgrywanych w tym roku mistrzostwach Azji zajęli oni dopiero 6 miejsce. Niestety dokładnie taki sam wynik odnieśli dwa lata temu. Ta sytuacja przechyliła szalę goryczy i Argentyńczyk został zwolniony.

Jako trener Biało-Czerwonych osiągnął natomiast wiele sukcesów. Oprócz wspomnianego wcześniej srebra mistrzostw świata, Polska pod jego wodzą zajęła czwarte miejsce w Lidze Światowej w 2005 roku, pierwsze miejsce w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w 2006 oraz 2008 roku, czwarte miejsce w Lidze Światowej w 2007 roku oraz piąte w 2008, a także piąte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Lozano znany jest także z prowadzenia czołowych klubów świata. Prowadził m.in. dwa włoskie zespoły Lube Banca Marche Macerata (1997–1998) oraz w latach 2003–2004, a także Iveco Palermo (1998–2000). Ma także na swoim koncie prowadzenie greckiego Iraklisu Saloniki (2002–2003)

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna
Foto: fivb

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*