Polscy siatkarze zagrają na Mistrzostwach Europy U-18

W niedzielnym finale wschodnioeuropejskiego turnieju kwalifikacyjnego w Daugavpils na Łotwie, Polscy siatkarze w czterech setach pokonali reprezentację Rosji. Zapewniło im to awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy rozgrywane we Włoszech oraz w Grecji.

Mistrzostwa Europy Wschodniej były rozgrywane od czwartku (21 listopada) do niedzieli (24 listopada). Przez te cztery dni podopieczni Michała Bąkiewicza pewnie wygrali swoją grupę pokonując bez straty seta Łotwę, Białoruś oraz Gruzję. W finale Polacy trafili na reprezentację Rosji.

Pierwszy set tego meczu nie zapowiadał kolejnego łatwego zwycięstwa, ponieważ Rosjanie wygrali go na przewagi (26:24). Drugi oraz trzeci set, były natomiast popisem gry Polaków, którzy wygrali je do 15 oraz 16. Ostatnia partia także była wyrównany, ale nasi siatkarze potrafili kończyć najważniejsze akcje. Mecz zakończył się skutecznym blokiem Polaków (25:23).

Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski w tym meczu, był Kacper Ratajewski, który zdobył 18 punktów. Został on również wybrany MVP całego turnieju.

Autor: Małgorzata Bieńkowska
Źródło: polsatsport.pl
Fot: pzps.pl