PlusLiga: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa wygrała z GKS-em Katowice

W Ośrodku Sportowym Szopienice spotkanie 21. kolejki rozegrały GKS Katowice oraz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Lepsi okazali się goście, którzy pokonali katowiczan w trzech setach.

Set lepiej rozpoczął się dla gości. Kontry skończyli Kwolek oraz Superlak (1:4). Błąd w ataku popełnił Grobelny (6:7). Zniszczoł zdobył punkt z kontrataku (8:8). Kwolek huknął z zagrywki (12:14). Do remisu doprowadził Jarosz (18:18). Gospodarze wyszli na prowadzenie po zbiciu Kwasowskiego (22:21). W końcówce długą akcję wykorzystali podopieczni Anastasiego i to oni mieli piłki setowe (23:24). Wykorzystali trzecią i wygrali seta 25:27.

Druga partia miała jednostronny przebieg, goście zdecydowanie w niej przeważali. Trinidad i Kwolek zablokowali Buchowskiego (0:3). Nowakowski dwukrotnie zatrzymał rywali (1:5). Ponownie Nowakowski zablokował Stolca, a Trinidad dorzucił oczko z zagrywki (1:9). Również Kwolek popisał się w polu serwisowym (2:11). Kwolek i Trinidad wykorzystali błędy w ataku gospodarzy (5:16). Zniszczoł zablokował Superlaka (7:16). Kolejne cztery punkty blokiem dorzucił Nowakowski (9:24). Seta zakończyła zepsuta zagrywka Buchowskiego (10:25). Nowakowski w secie zdobył siedem punktów blokiem.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli goście. Po kontrze Kwolka było 1:3. Nowakowski zatrzymał Jarosza, a Superlak nie pomylił się w kontrataku (2:6). Kwolek posłał piłkę w aut (7:9). Kwasowski zablokował Superlaka (10:12). Po obronie Wojtaszka skutecznie zaatakował Superlak (11:15). Z zagrywki punkt zdobył Nowakowski (12:18). Błąd popełnił Buchowski (14:21). Kontrę skończył Jarosz (17:22). Gospodarze nie odrobili już strat, mecz zakończył atak Nowakowskiego (19:25).

GKS Katowice – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (25:27, 10:25, 19:25)

GKS Katowice: Nowakowski, Zniszczoł, Jarosz, Buchowski, Firlej, Kwasowski, Watten oraz Kohut, Drzazga, Musiał, Stolc, Nowosielski.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Kwolek, Trinidad, Wrona, Nowakowski, Grobelny, Superlak, Wojtaszek oraz Król, Ziobrowski, Kozłowski.

MVP: Piotr Nowakowski

Autor: Kacper Wojciechowski