PlusLiga: Trefl Gdańsk zrewanżował się olsztynianom

Trefl Gdańsk zrewanżował się zespołowi z Olsztyna i wygrał całe spotkanie za trzy punkty. Pomimo początkowych problemów i przegranego przez gdańszczan pierwszego seta, ostatecznie to ekipa znad morza triumfowała w tym meczu.

Od ataku ze środka rozpoczął Poręba. Schulz za to wypchnął piłkę po bloku. Teryomenko zagrał mocno przez środek. Lipiński za to skutecznie z szóstej strefy. Z prawego skrzydła ponownie zagrał Schulz. Teryomenko zepsuł zagrywkę. Schulz został po chwili zablokowany. Poręba ponownie zagrał ze środka. Schott zaserwował poza boisko. Andringa sprytnie ograł przeciwników 9:12. Janusz zaserwował w aut. Lipiński sprytnie zagrał z sytuacyjnej piłki. Po chwili jednak został zablokowany. Crer zagrał mocno ze środka. Wlazły popsuł zagrywkę, a Schulz udanie kiwnął. Poręba zagrał mocno ze środka. Takim samym atakiem popisał się Urbanowicz. Andringa bez większych problemów ograł potrójny blok. Schulz za to najpierw zepsuł zagrywkę, a następnie został zablokowany. Stepień kiwnął 20:23. Urbanowicz został zablokowany przez Porębę i tym samym zakończył pierwszego seta. 

Drugi set rozpoczął się od bloku na Wlazłym. Teryomenko zagrał skutecznie po bloku. Schulz pomylił się w polu serwisowym. Olsztynianie dotknęli siatki. Z szóstej strefy zagrał Reichert. Lipiński wybił piłkę poza boisko 7:11. Andringa okazał się skuteczny z lewego skrzydła. Urbanowicz nie zmieścił się w boisku. Wlazły przełamał blok rywali. Ze środka skutecznie zagrał Crer. Andringa zepsuł zagrywkę. Po chwili Crer posłał asa serwisowego, a Schulz został zablokowany. Teryomenko zepsuł zagrywkę, a Wlazły posłał asa serwisowego. Żaliński skończył za drugim podejściem. Schulz zagrał po skosie. Na środku nie pomylił się Poręba 20:21. Kozub posłał asa serwisowego. Olsztynianie popełnili błąd. Tę partię zakończył Wlazły skutecznym kontratakiem. 

Wlazły rozpoczął od błędu w polu serwisowym. Reichert zagrał z szóstej strefy. Stępień nie popisał się w polu serwisowym. Crer zagrał przez środek. Wlazły został zablokowany. Teryomenko ponownie skutecznie zagrał ze środka. Żaliński zaserwował w siatkę 12:10. Urbanowicz zagrał przez środek. Tak samo jak Crer 15:12. Reichert zaserwował w siatkę, a Żaliński został zablokowany. Wlazły wybił piłkę po bloku w aut. Z szóstej strefy zagrał zagrał Żaliński. Teryomenko zagrał w siatkę. Crer zagrał przez środek. Kozub zaserwował w aut, a Żaliński został zablokowany. Tę partię zakończył Lipiński wypychając piłkę po bloku. 

Ostatnia partia rozpoczęła się od bloku na Żalińskim. Reichert zagrał po bloku w aut. Crer został zablokowany. Andringa posłał asa serwisowego, a Schulz został zablokowany. Reichert zagrał z szóstej strefy. Wlazły skończył na czystej siatce. Schott zagrał po bloku w aut. Lipiński został zablokowany, ale po chwili posłał asa serwisowego. Teryomenko zagrał przez środek. Skuteczny był też Wlazły. W kontrataku poradził sobie Reichert. Poręba dotknął siatki. Lipiński zagrał po skosie. Mocnym atakiem popisał się Lipiński. Wlazły przełamał blok rywali. Kapica zagrał po skosie w aut. Urbanowicz zaserwował w siatkę. Mecz zakończył Reichert atakiem po bloku w aut. 

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:21)

Trefl Gdańsk: Janusz, Crer, Lipiński, Wlazły, Urbanowicz, Reichert, Olenderek (libero) oraz Janikowski, Pietruczuk, Kozub , Zaleszczyk

Indykpol AZS Olsztyn: Schulz, Andringa, Teriomienko, Stępień, Schott, Poręba, Gruszczyński (libero) oraz Woch, Żaliński, Kapica, Wolański

MVP: Łukasz Kozub 

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*