PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nadal niepokonana

W hali w Sosnowcu swój mecz rozegrały zespoły MKS-u Będzin oraz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Lepsi okazali się w tym spotkaniu siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy wygrali 3:1.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Po bloku Staszewskiego było 0:3. Błąd podwójnego odbicia popełnił Toniutti (6:7). Semeniuk skończył kontrę (10:13). Kalembka zablokował Kochanowskiego, a Semeniuk dotknął siatkę (14:14). Kluth zatrzymał Bobrowskiego (14:16). Faryna zdobył punkt z zagrywki (16:16), a potem pomylił się w ataku (16:18). Thiago Veloso i Sobański wykorzystali przechodzące piłki (20:19). Końcówka należała do gospodarzy. Smitha zablokował Schmidt, a Kluth posłał piłkę w aut (25:21).

Set drugi lepiej zaczął się dla gospodarzy, punktowym blokiem popisał się Kalembka (2:0). Staszewski zdobył punkt serwisem (6:4), a po chwili również Thiago Veloso (9:4). Dwa razy w ataku pomylił się Schmidt (9:7). Bobrowski skończył kontrę (12:8). Smith zatrzymał Sobańkiego (14:12). Faryna był skuteczny w kontrataku (16:12). Schmidt ponownie był nieskuteczny w ataku (17:15). Semeniuk zdobył punkt blokiem (18:18). Santana zaatakował w aut (21:23). Seta zamknął punktowy serwis Śliwki (24:26).

Trzecia partia rozpoczęła się od asa serwisowego Toniuttiego (0:2). Thiago Veloso zablokował Kaczmarka (2:2). Bobrowski zdobył punkt zagrywką, a Kalembka i Faryna skończyli kontrataki (6:2). Semeniuk wykorzystał kontrę (7:5). Kalembka popełnił błąd podwójnego odbicia piłki (11:10). Śliwka popisał się asem serwisowym (12:12). Bobrowski zaatakował w aut (17:18). Koncertowa gra Śliwki w końcówce seta pozwoliła gościom wygrać go 23:25.

Czwarty set rozegrał się całkowicie pod dyktando podopiecznych Nikoli Grbicia. Smith popisał się dwoma blokami (2:4). Kaczmarek skończył kontrę (6:9). Faryna posłał piłkę w aut (7:11). Kalembka zdobył punkt zagrywką (10:13). Świetną serią zagrywek popisał się Kaczmarek, zdobył aż trzy punkty z rzędu serwisem (10:17). W reszcie seta już goście nie pozwolili na odrobienie strat i wygrali 17:25.

MKS Będzin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:21, 24:26, 23:25, 17:25)

MKS Będzin: Sobański, Kalembka, Thiago Veloso, Bobrowski, Schmidt, Faryna, Gregorowicz oraz Ratajczak, Santana, Godlewski, Makowski, Teklak.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kochanowski, Staszewski, Toniutti, Kluth, Semeniuk, Smith, Zatorski oraz Kaczmarek, Rejno, Śliwka, Zawalski, Prokopczuk.

MVP: Kamil Semeniuk

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: informacja własna