PlusLiga: GKS Katowice wygrał spotkanie z beniaminkiem

Mecz pomiędzy GKS Katowice a Stal Nysą roztrzygnął się dopiero w tie-breaku. Pierwsze dwa sety dość pewnie padły łupem gości, ale następne dwa były świetne w wykonaniu ekipy z Katowic. Ostatecznie mecz padł łupem zespołu z Katowic

Mecz rozpoczął udany atak Jarosza. Efektownie zagrał Łapszyński. Lemański niespodziewanie wpadł w blok. Firlej zapunktował z drugiej piłki 7:5. Lemański dodatkowo zepsuł jeszcze zagrywkę. Jarosz zagrał z prawej strony i to dwukrotnie. Po chwili został już jednak zablokowany. Bartman posłał asa serwisowego. Ze środka zagrał Nowakowski. Po skosie ponownie skuteczny okazał się Jarosz, a Bartman z szóstej strefy 14:13. Zespół z Nysy ustawił podwójny blok. Kwasowski nie zmieścił się w boisku. Łapszyński za to posłał asa serwisowego. Zniszczoł wypchnął piłkę po bloku. Ze środka dobrze spisał się M’Baye, a po prostej Jarosz. Bartman wygrał walkę na siatce. Jarosz posłał asa serwisowego. Filip zdobył punkt atakiem. Kwasowski przedarł się przez ręce blokującyh. Pierwszego seta skończył Bartman.

Drugiego seta rozpoczął Szczurek. Buchowski wybił piłkę po bloku. Zawodnicy z Nysy dotknęli siatki. Filip zagrał z drugiej linii 4:6. Buchowski zagrał z szóstej strefy prosto w siatkę. Ze środka zagrał Zniszczoł, a z szóstej strefy Kwasowski. Ze środka zagrał M’Baye. Kiwką popisał się Firlej, a Szymański skrótem. Filip zepsuł zagrywkę 12:12. Łapszyński zagrał skrót tuż za siatkę. Kwasowski wykorzystał ręce blokujących do zdobycia punktu. Po prostej zagrał Filip. Jarosz został zatrzymany, ze środka zagrał Zniszczoł. Bartman zagrał serwis. Nowakowski zagrał ze środka, a Filip zepsuł serwis 19:20. Kwasowski nie zmieścił się w boisku. Bartman ustawił szczelny blok. Łapszyński zakończył drugą partię atakiem z drugiej linii. 

ę partię także rozpoczął Jarosz. Zniszczoł skończył z przechodzącej piłki. Po bloku zagrał Filip. Zniszczoł zmieścił się z atakiem w boisko. Kwasowski wypchnął piłkę po bloku. Filip zakończył długą akcję. Szymański obił blok. Szymański posłał asa serwisowego 10:4. Bartman zagrał z prawej strony. Zniszczoł ustawił szczelny blok. Kohut zepsuł zagrywkę. Łapszyński zagrał z szóstej strefy 14:9. Jarosz został zatrzymany. Komenda popełnił błąd techniczny. Szymański trafił po bloku, a Kwasowski z szóstej strefy. Bartman posłał piłkę w aut. Z szóstej strefy zagrał Bućko. Po bloku zagrał Szymański. Filip zepsuł zagrywkę 24:20. Tego seta zakończył Kwasowski. 

Kwasowski rozpoczął od skutecznego ataku. Filip skończył trudną piłkę 2:4. Bartman zagrał z drugiej linii. Szymański wypchnął piłkę po bloku. Skuteczny okazał się Jarosz. Kwasowski dotknął siatki. Filip popełnił błąd przejścia 3. metra. W aut zagrał Jarosz. Łapszyński skończył z drugiej linii. Filip posłał piłkę w aut. Kwasowski zaskoczył wszystkich zagrywką. Jarosz rozstrzygnął na swoją korzyść długą akcję. Kwasowski zepsuł zagrywkę. Łapszyński dwukrotnie skończył akcję. Kohut zagrał ze środka. Łapszyński posłał asa serwisowego. Jarosz wypchnął piłkę po bloku. Z szóstej strefy zagrał Szymański. Po bloku zagrał Kwasowski i tym samym zakończył tego seta. 

Tie-break rozpoczął się od asa serwisowego. Bartman zagrał skutecznie po skosie. Ze środka zagrał M’Baye. Takim samym zagraniem popisał się Kohut. Po skosie zagrał Jarosz, a Kwasowski wygrał przepychankę na siatce. Ze środka zapunktował Zniszczoł. Filip posłał piłkę w aut. Ze środka zagrał Kohut. Filip posłał piłkę w aut i tym samym katowiczanie wygrali całe spotkania.

GKS Katowice – Stal Nysa 3:2 (23:25, 20:25, 25:21, 25:18, 15:12)

GKS Katowice: J. Nowakowski, Zniszczoł, Jarosz, Buchowski, Firlej, Kwasowski, Watten (libero) oraz Szymański, Kohut, Nowosielski, Ogórek (libero)

Stal Nysa: Komenda, Bartman, M’Baye, Lemański, Łapszyński, Filip, Ruciak (libero) oraz Zajder, Bućko, Ben Tara, Schamlewski, Szczurek, Dembiec (libero)

MVP: Jakub Jarosz

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna 
Foto: stalnysa.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*