PlusLiga: Cuprum Lubin wygrał za trzy punkty w Nysie

W Hali Nysa rozegrano zaległy mecz dziesiątej kolejki między Stalą Nysa a Cuprum Lubin. Obie drużyny znajdowały się przed spotkaniem w dolnej połowie tabeli PlusLigi. Lepsi okazali się siatkarze z Lubina, którzy wygrali 3:1.

Początek meczu był lepszy dla gości. Po błędzie Lemańskiego i wykorzystanej kontrze przez Ferensa było 1:3. Skuteczni w kontratakach byli Jimenez i Penchev (3:7). Gunia zatrzymał Ben Tarę (5:10). Gunia i Ferens pomylili się w ataku (9:10). W aut uderzył Jakubiszak (12:12). Ben Tara zdobył punkt z zagrywki (14:13), a potem skończył dwie kontry (18:15). Lemański zatrzymał najpierw Gunię, a potem Ferensa (21:16). Ben Tara zablokował Ferensa (23:17). Jakubiszak powstrzymał na środku siatki Lemańskiego (24:19). Seta zakończył pewny atak Bućki (25:20).

Druga partia lepiej zaczęła się dla gospodarzy. Po błędach Jakubiszaka i Ferensa było 3:1. Penchev skończył kontrę (6:5). Bućko był skuteczny w kontrataku (8:5). Penchev zaserwował asa (8:7). Lemański zablokował Jimeneza (11:8). Tavares zdobył punkt zagrywką (11:10). Po obronie Jimeneza Ferens pewnie zaatakował (13:13). Ben Tara celnie trafił w kontrze (18:16). Ferens zatrzymał Łapszyńskiego (18:18). Ben Tara popisał się blokiem na Penchevie (21:19). Gunia zablokował Ben Tarę (22:23). Seta zakończył atak Jimeneza (23:25).

Podopieczni Fronckowiaka przedłużyli dobrą passę z drugiej partii i zaczęli od prowadzenia trzeciego seta (1:3). Ferens zatrzymał Ben Tarę (5:8). Penchev popełnił błąd w ataku (8:9). Jimenez skończył kontrę, a potem zatrzymał Łapszyńskiego (9:13). Jimenez zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (10:15). Również Szczurek zapunktował w tym elemencie (12:15). Filip zablokował Ferensa, a Bućko pokazał się dobrze w kontrataku (15:16). Po błędzie Pencheva na prowadzenie wyszli gospodarze (21:20). Penchev zatrzymał Filipa, a Jimenez dołożył oczko serwisem (21:23). Jimenez dwa razy pomylił się w ataku (25:24). Bućko nie przebił się przez blok Jakubiszaka (27:28). Seta zakończył atak Gunii (29:31).

W czwartej partii rządzili lubinianie. Po kontrze Jakubiszaka było 1:3. Punkt z ataku dorzucił Jimenez (2:5). W kontrataku pokazał się Ferens (3:7). Penchev zdobył punkt zagrywką (4:9). Lemański i Bućko pomylili się w ataku (5:12). Ben Tara zablokował Jakubiszaka (7:12). Jakubiszak zatrzymał Lemańskiego (8:15). Ferens nie przebił się przez blok M’Baye (10:15). Bućko przestrzelił atak, a Gunia zablokował Filipa (12:21). Mecz zakończył atak Pencheva (16:25).

Stal Nysa – Cuprum Lubin 1:3 (25:20, 23:25, 29:31, 16:25)

Stal Nysa: Komenda, Bućko, Ben Tara, M’Baye, Lemański, Łapszyński, Ruciak oraz Dembiec, Szczurek, Filip, Długosz.

Cuprum Lubin: Gunia, Ferens, Jakubiszak, Jimenez, Tavares, Penchev, Szymura oraz Maruszczyk, Lorenc, Magnuszewski, Makoś.

MVP: Ronald Jimenez

Autor: Kacper Wojciechowski