Michał Winiarski poprowadzi akademicką reprezentację Polski

Prezes Polskiej Ligi Siatkówki – Artur Popko poinformował, że Michałowi Winiarskiego została złożona propozycja poprowadzenia akademickiej reprezentacji siatkarzy. Wiemy, że były reprezentant Polski i obecny trener Trefla Gdańsk przyjął tę ofertę. 

Michał Winiarski swoją reprezentacyjną karierę zakończył w 2014 roku, gdy to Polska wywalczyła złoty medal mistrzostw świata. Przez następne trzy lata występował jeszcze w barwach PGE Skry Bełchatów. Jednakże ze względu na spore problemy zdrowotne w 2017 roku, w Atlas Arenie, zakończył swoją karierę zawodniczą. 

Tuż po odwieszeniu siatkarskich butów na kołek, dostał propozycję pracy jako drugi trener w klubie z Bełchatowa. U boku Roberto Piazzy nabierał pierwszych trenerskich szlifów. Jego praca została zauważona i doceniona, ponieważ w 2019 roku dostał szansę poprowadzenia Trefla Gdańsk, już jako pierwszy szkoleniowiec. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwania. Winiarski dostał szansę poprowadzenia akademickiej reprezentacji Polski siatkarzy. To efekt bardzo dobrych wyników osiąganych przez ekipę z Gdańska, jak również fakt, że zbiera same pozytywne opinie o swojej pracy trenera. – Na pewno jest trenerskim odkryciem. Myślę, że ma duże perspektywy. W tym roku dostanie szansę poprowadzenia reprezentacji akademickiej. Jest do tego przymierzany i wiem, że wyraził zgodę. Otwiera się przed nim duża siatkówka, jeśli utrzyma taki styl i zaangażowanie. Zawodnicy są bardzo zadowoleni i jest przez nich chwalony. Wszystko ma przed sobą. Był asystentem w Bełchatowie, dostał pracę jako pierwszy trener w Treflu i bardzo dobrze mu to wychodzi powiedział prezes PLS Artur Popko.

Akademicka reprezentacja Polski siatkarzy w 2019 roku podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu wywalczyła srebrny medal. Pierwszym trenerem był wtedy Paweł Woicki, a jego asystentem Daniel Pliński. Kto wie, co uda się tej reprezentacji wywalczyć pod wodzą nowego trenera – Michała Winiarskiego.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*