Memoriał im. Arkadiusza Gołasia: Jastrzębski Węgiel z brązowym medalem

W meczu o brąz XV Memoriału im. Arkadiusza Gołasia spotkały się drużyny PGE Skry Bełchatów oraz Jastrzębskiego Węgla. Po pięciu setach z brązu mogli cieszyć się Jastrzębianie.

W pierwszym secie spotkania lepsi okazali się podopieczni trenera Roberto Santiliego. Do pewnego momentu set był wyrównany jednak w połowie partii Jastrzębianie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca seta wygrywając 25:19.

Chociaż początek drugiego seta był pod kontrolą Jastrzębskiego Węgla, podopieczni Michała Mieszko Gogola doprowadzili do wyrównania i ostatnia część partii była wyrównana. Lepsi okazali się jednak zawodnicy PGE Skry Bełchatów, którzy wygrali 25:23.

Na początku trzeciego seta Skra wypracowała wysokie prowadzenie. Prowadzili m.in. 11:5. W środkowej fazie seta Jastrzębianie zaczęli gonić wynik i zmniejszyli stratę do trzech punktów. Drużyna z Bełchatowa nie oddała jednak tego seta i wygrała go do 18.

Czwarta partia była niezwykle wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi niż dwa punkty. O wygraniu tego seta decydowała gra na przewagi, w której lepsi okazali się Jastrzębianie wygrywając 28:26.

Po wyrównanym początku piątego seta na prowadzenie zaczęli wychodzić zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Podczas zmiany stron prowadzili 8:5 i tej przewagi nie oddali do końca. Ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa 15:12 oraz 3:2. Tym samym zapewnili sobie trzecie miejsce w Memoriale im. Arkadiusza Gołasia.

MVP wygranej drużyny został wybrany Jakub Bucki, natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny przegranej Dusan Petković.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (19:25, 25:23, 25:18, 26:28, 12:15)

PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Milan Katić, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz, Dusan Petković, Kacper Piechocki oraz Kamil Droszyński, Mariusz wlazły, Piotr Orczyk, Robert Milczarek, Norbert Huber

Jastrzębski Węgiel: Christian Fromm, Jakub Bucki, Graham Vigrass, Lukas Kampa, Dominik Depowski, Michał Szalacha, Jakub Popiwczak oraz Dawid Konarski, Paweł Rusek, Julien Lyneel, Jurij Gladyr, Piotr Hain, Tomasz Fornal

Autor: Małgorzata Bieńkowska
Źródło: opracowanie własne