LM: Zwycięstwa rosyjskich drużyn oraz Mistrzów Polski

W kolejnym dniu zmagań w 4. kolejce Ligi Mistrzów tryumfowali goście. W pierwszym meczu Kuzbass Kemerovo pokonał Berlin Recycling Volleys 3:1, kolejny rosyjski zespół – Zenit Kazań pokonał Halkbank Ankare 3:1, a na koniec Mistrzowie Polski pokonali VFB Friedrichschafen 3:0.

Grupa B: Wygrana Mistrzów Rosji

Pierwsza partia spotkania była pod dyktando gości. Prowadzili od początku (5:8), a z trwaniem seta powiększali swoją przewagę (9:16, 15:21). Ostatecznie wygrali 17:25. Drugi set miał podobny przebieg. Zaczęło się od wysokiego prowadzenie, które trwało znaczną część seta (4:8, 12:16), ale w końcówce gospodarze zaczęli gonić wynik (18:21). Pogoń się jednak nie udała, a zespół z Kamerova wygrał do 23. Początek trzeciego seta był podobny do dwóch poprzednich (5:8), ale potem to drużyna z Berlina wypracowała sobie przewagę (16:12, 21:16), której nie oddała do końca seta wygrywając do 19 i przedłużając swoje szanse w meczu. Ostatni set był podobny do dwóch pierwszych. Goście prowadzili przez cały set (12:16, 15:21), a ostatecznie wygrali partię 19:25 oraz całe spotkanie 1:3. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Anton Karpukhov, który zdobył dla swojej drużyny 18 punktów.

Berlin Recycling Volleys – Kuzbass Kemerovo 1:3 (17:25, 23:25, 25:19, 19:25)

Berlin Recycling Volleys: Ensing, Jendryk, Reichert, Grankin, Tuia, Le Goff, Zenger (l) oraz Kessel, Klein, Hatch, Pujol

Kuzbass Kemerovo: Podlesnykh, Karpukhov, Kobzar, Pashytskyy, Scherbakov, Glivenko, Kerminen (l)

Grupa C: Zwycięstwo ekipy z Kazania

Faworyt spotkania był oczywisty. Potwierdziło się to w pierwszym secie, w którym Zenit już na początku wyszedł na wysokie prowadzenie (3:8). Przewaga utrzymywała się przez większość seta (11:16, 17:21). W samej końcówce Halkbank zaczął odrabiać straty i doprowadził do nerwowej końcówki, która ostatecznie udało im się wygrać (26:24). W drugim secie to gospodarze częściej byli na prowadzeniu (16:14, 21:19), ale tym razem to Zenit dogonił wynik i wygrał seta do 23. W kolejnej partii zawodnicy z Rosji od początku do końca kontrolowali wynik (6:8, 17:21) i wygrali 20:25. Ostatnia partia była najrówniejsza. Przez połowę seta prowadzili gospodarze (8:4, 16:15), ale potem goście zaczęli odrabiać straty i udało im się wygrać do 22. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Maxim Mikhailov, który zdobył 26 punktów.

Halkbank Ankara – Zenit Kazań 1:3 (26:14, 23:25, 20:25, 22:25)

Halkbank Ankara: Capkimoglu, Gunes, Seganov, Toy, Bahov, Bayram, Yesilbudak (l) oraz Gokgoz, Cam

Zanit Kazań: Sokolov, Volvich, Likhosherstov, Ngapeth, Butko, Mikhailov, Golubev (l) oraz Voronkov, Zemchenok

Grupa E: Pewne zwycięstwo Zaksy Kędzierzyn – Koźle

W ostatnim środowym meczu ZAKSA Kędzierzyn – Koźle grała na wyjeździe z VFB Friedrichschafen. Mistrzowie Polski okazali się lepsi i wygrali spotkanie 3:0. Więcej o tym meczu TUTAJ.

Autor: Małgorzata Bieńkowska
Źródło: cev.eu