LM: Wygrana faworytów i podział punktów w Trydencie

W czwartek kibice mogli oglądać dwa spotkania w grupie A. W pierwszym meczu lepsi okazali się zawodnicy Cucine Lube Civitanovej, którzy pokonali mistrzów Czech – Ceskie Budejovice 3:1. W drugim meczu o wygranej decydował tie – break, w którym Itas Trentino pokonało Fenerbahce Istanbul 3:2.

Pewne zwycięstwo faworytów

Zaraz po powrocie z Klubowych Mistrzostw Świata, Cucine Lube Civitanowa udała się swój pierwszy mecz w tej edycji Ligi Mistrzów. Włoska drużyna była zdecydowanym faworytem meczu z Ceskiemi Budejovicami. Już na początku seta Włosi wypracowali sobie przewagę, a w połowie prowadzili nawet siedmioma punktaki (16:9). Pozwoliło im to wygrać seta do 18. W drugiej partii to gospodarze okazali się lepsi i wykorzystując zmęczenie gości, pokonali ich do 21. Czescy zawodnicy nie potrafili jednak utrzymać dobrej gry w kolejnym secie i ostatecznie przegrali go do 13. Kolejny set miał zadecydować czy w Budejovicach kibice zobaczą tie – breaka. Lube szybko wyszło na prowadzenie, ale w samej końcówce gospodarze zaczęli gonić wynik. Pogoń się jednak nie udała, a Włosi mogli cieszyć się ze zwycięstwa  do 22.

Ceskie Budejovice – Cucine Lube Civitanova 1:3 (18:25, 25:21,13:25, 22:25)

Ceskie Budejovice: Mechkarov, Mach, Krestan, Michalek, de Amo Fernandez- Echevarria, Todua, Krystof (l) oraz Zmrhal

Cucine Lube Civitanova: Anzani, Juantorena, Leal, Rychlicki, Rezende, Bieniek, Balaso (l) oraz Kovar

Podział punktów w Trydencie

W drugim meczu Itas Trentino podejmował Fenerbahce Istanbul. Mecz okazał się długi i wyrównany. Dwa pierwsze sety były podobne i oba rozstrzygały się w końcówkach. Federbahce wygrało je do 21 oraz do 23. Kolejne dwa sety padły łupem gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę w meczu wygrywając do 17 i 18. Tie – break był niezwykle wyrównany. Zawodnicy grali punk za punkt przez całą partię, a ostatecznie lepsi okazali się gospodarze wygrywając na przewagi 16:14 i całe spotkanie 3:2.

Itas Trentino – Fenerbahce Istanbul 3:2 (21:25, 23:25, 25:17, 25:18, 16:14)

Itas Trentino: Russel, Gianelli, Candellaro, Tzourtis, Lisinac, Kovacevic, Grbennikov (l) oraz Vettori, Cebulj

Fenerbahce Istanbul: Kiyak, Ter Maat, Rossard, Batur, Hidalgo Oliva, Sikar, Karatas (l)

Autor: Małgorzata Bieńkowska
Źródło: polsatsport.pl, cev.eu