Liga Mistrzów: Połfinał nie dla PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów w Kazaniu miała powalczyć o awans do połfinałów Ligi Mistrzów, gdzie czeka już zespół z Kędzierzyna-Koźla. Polski zespół uratowałoby jedynie wygranie meczu za trzy punkty oraz pokonanie Zenitu Kazań w złotym secie. Tak jednak się nie stało i to gospodarze zameldowali się w półfinale, gdzie zmierzą się z innym, polskim zespołem.

Mecz rozpoczął się od ataku Michajłowa. W ofensywie skuteczny okazał się Sander. Ngapeth skutecznie zagrał po ciasnym skosie. Ebadipour postawił na sprytne zagranie 5:6. Bieniek skończył atak ze środka 7:8. Wołkow zaatakował prosto w aut. Bednorz zagrał skutecznie z lewego skrzydła. Michajłow za to posłał piłkę prosto w aut. Ngapeth został zatrzymany przez duet Ebadipour i Kłos. Michajłow wykorzystał sobie ręce blokujących do skończenia ataku 11:15. Petković zapunktował z prawego skrzydła. Ngapeth bez problemu ustrzelił Piechockiego. Butko popełnił błąd przełożenia. Wolwicz zagrał pewnie ze środka. Michajłow pomylił się na zagrywce. Bieniek został zatrzymany. Petković został zablokowany. Butko zagrał w siatkę. Wolwicz ponownie zagrał mocno ze środka. Piekielnie trudną akcję zakończył swoim atakiem Sander.

Drugiego seta ze środka otworzył Bieniek. Bednorz ustawił szczelny blok na Sanderze. Kłos skończył akcję ze środka. Wołkow posłał piłkę w aut. Bednorz zagrał mocno, ale w aut. Sander ustrzelił zagrywką Bednorza. Ebadipour bez problemu skończył kolejną akcję 10:8. Petković zdobył punkt z zagrywki. Było blisko, ale ostatecznie Kłosowi nie udało się zablokować Wolwicza. Kłos za to został zablokowany. Michajłow zapunktował z zagrywki 15:11. Ebadipour zagrał skutecznie z drugiej linii. Bednorz wypchnął piłkę po bloku. Ebadipour został zatrzymany przez potrójny blok. Irańczyk za to bez problemu poradził sobie z szóstej strefy. Butko wyczyścił Bednorzowi siatkę, a ten wykorzystał tę szansę. Drugi set zakończył punktową zagrywką 25:19. 

Wolwicz zagrał mocno ze środka. Ebadipour został przez Rosjan. Michajłow zapunktował bezpośrednio z zagrywki. Kłos skutecznie obił ręce blokujących. Bednorz zagrał bezbłędnie z drugiej linii. Sander posłał piłkę w aut. Butko po przerwie zepsuł zagrywkę. Ze środka huknął Wolwicz. Ebadipour został zablokowany. Kłos także został przytrzymany. Wołkow skończył piłkę przechodzącą. Z lewego skrzydła zagrał Bednorz. Michajłow posłał asa serwisowego 17:12. Wołkow zagrał ze środka. Butko po raz kolejny uruchomił środek w swojej drużynie. Petković zaatakował w siatkę. Bieniek za to posłał piłkę ze środka. Katić wybił piłkę po rękach Ngapetha. Ebadipour pomylił się z ataku z lewego skrzydła. Ebadipour został zatrzymany blokiem i tym samym Zenit Kazań zameldował się półfinale Ligi Mistrzów. 

Bieniek rozpoczął od asa serwisowego. Z prawego skrzydła zagrał Petković. Huber i Petković ustawił punktowy blok. Surmaczewski pomylił się w ofensywie i piłka poleciała w aut. Sawicki zapunktował zagrywką 6:11. Petković zapunktował z prawego skrzydła 7:13. Huber i Katić ustawili szczelny blok. Huber popisał się skuteczną krótką. Katić zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki. Huber także zdobył punkt serwisem. Bełchatowianie ustawili szczelny mur na Rosjanach. Łomacz także popisał się zagrywką. Set zakończył się atakiem Hubera po bloku. 

Sawicki rozpoczął tie-breaka od asa serwisowego. Z lewego skrzydła zaatakował Surmaczewski. Huber skończył atak ze środka. Katić zagrał efektownie z lewego skrzydła 3:4. Woronkow zapunktował w defensywie. Rosjanie mocno grali z lewego skrzydła. Przepychankę na siatce wygrał Łomacz. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Woronkow. Skutecznie z prawego skrzydła zagrał Sawicki. Ze środka skutecznie zagrali bełchatowianie. Katić z Huberem ustawili szczelny blok 12:11. Ze środka zagrał Huber. Rosjanie zagrali skutecznie z szóstej strefy. Mecz zakończył Surmaczewski.

Zenit Kazań – PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:19, 25:17, 13:25, 15:12)

Zenit Kazań: Butko, Ngapeth, Wolwicz, Michajłow, Bednorz, Wołkow, Gołubiew (libero) oraz Surmaczewskij, Zemczenok, Woronkow, Alekno, Kononow, Krotkow (libero)

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Sander, Bieniek, Petković, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Mitić, Sawicki, Katić, Huber, Adamczyk, Milczarek (libero)

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*