Liga Mistrzów: Kędzierzynianie złotym setem wywalczyli awans do finału!

Morderczy mecz w Kędzierzynie-Koźlu zakończył się dopiero złotym setem. Lepsi okazali się siatkarze z polskiego zespołu, którzy 1 maja w Weronie zagrają w finale Ligi Mistrzów.

Pierwszy punkt w meczu zdobył Ngapeth. Śliwka został zablokowany na skrzydle. Kochanowski mocno skończył akcję. Semeniuk został zatrzymany na skrzydle 3:6. Kaczmarek obił pojedynczy blok. Rosjanie bez problemu skończyli przechodzącą piłkę. Smith skończył ze środka. Michajłow posłał asa serwisowego. Po chwili obił także potrójny blok. Ngapeth zagrał z lewej strony 8:14. Wołkow zepsuł serwis. Śliwka wybrał zagranie z pipe’a. Zagrywka Kaczmarka odrzuciła przeciwników od siatki. Smith zaatakował i zmieścił się w boisku dosłownie na centymetry. Śliwka przełamał ręce blokujących 14:20. Kluth ominął blok Wołkowa. Atakiem z szóstej strefy popisał się Semeniuk. Po chwili skończył jeszcze na czystej siatce. Smith skończył seta atakiem w aut.

Kaczmarek ustawił szczelny blok. Michajłow uderzył po rękach blokujących. Kaczmarek oszukał Rosjan na prawym skrzydle. Po chwili dodał jeszcze od siebie asa serwisowego. Kędzierzynianie zamknęli prostą Michajłowowi 6:3. Butko wyczyścił siatkę Wołkowi. Bednorz znalazł dziurę w bloku. Wołkow nie pomylił się na środku siatki. Ngapeth nie przestraszył się polskiego bloku. Polacy na dodatek wpadli w siatkę. Toniutti zablokował Bednorza. Semeniuk skończył wystawioną do niego piłkę. Michajłow zagrał z lewego skrzydła 17:11. Smith posłał asa serwisowego. Śliwka udanie skończył atak. Kochanowski zagrał ze środka 22:13. Semeniuk chciał zahaczyć o blok, jednakże tym razem Rosjanie schowali ręce. Kochanowski ponownie zagrał skutecznie ze środka. Drugą partię zakończył Kaczmarek.

Bednorz rozpoczął od ataku w aut. Michajłow zagrał po bloku. Semeniuk zagrał z szóstej strefy. Mimo dobrej zagrywki Kochanowskiego, Michajłow pewnie skończył swój atak. Semeniuk skończył trudną piłkę 5:4. Kaczmarek zagrał z prawej strony. Smith dodał od siebie asa serwisowego 8:5. Ngapeth obił ręce Kaczmarka, ale Kaczmarek za to odegrał się szczelnym blokiem na tym zawodniku 11:7. Śliwka zaserwował, piłka zatańczyła na siatce i szczęśliwie spadła po stronie przeciwnika 13:7. Po chwili siatkarz dodał jeszcze jednego asa. Semeniuk pewnie skończył kontrę. Kochanowski ustrzelił zagrywką Bednorza. Smith nie zmieścił się z atakiem w boisko. Śliwka za to zdecydował się na pipe’a i opłaciło mu się to. Woronkow wypchnął piłkę po bloku. Michajłow zdobył kolejny punkt. Semeniuk został efektownie zablokowany 23:19. Wołkow skończył przechodzącą piłkę. Trzecią partię zakończył Semeniuk.

Śliwka rozpoczął od udanego ataku. Ngapeth skończył akcję. Śliwka skończył kolejną piłkę. Kaczmarek wybrał zagranie po skosie. Smith wygrał rywalizację z Wołkowem. Ngapeth otrzymał żółtą kartkę. Kochanowski wypchnął piłkę po bloku. Semeniuk zagrał po prostej, ale nie zmieścił się w boisku 10:10. Kochanowski zagrał ze środka. Kaczmarek posłał asa serwisowego. Semeniuk także. Woronkow zagrał na czystej siatce. Kochanowski huknął ze środka. Butko zaserwował w siatkę. Ngapeth posłał asa serwisowego 21:21. Woronkow został zablokowany. Michajłow zaserwował w siatkę. Po chwili udało mu się zrehabilitować udanym atakiem. Śliwka przełamał ręce rywali. Michajłow ponownie nie zawiódł. Semeniuk został zablokowany i tym samym w meczu doszło do tie-breaka. 

Michajłow zdobył pierwszy punkt w tie-breaku. Butko posłał piłkę w aut. Michajłow obił ręce blokujących. Woronkow wpadł w siatkę 5:4. Semeniuk skończył swój atak. Smith skończył przechodzącą. Kaczmarek został zablokowany 8:8. Smith nie trafił dobrze w piłkę, ale atak skończył. Śliwka skończył na podwójnym bloku 11:9. Michajłow uderzył ponad rękami blokujących. Śliwka nie utrzymał piłki w grze. Woronkow zepsuł serwis. Ngapeth nie wstrzymał ręki w ataku. Śliwka skończył trudną piłkę. Woronkow obił ręce polskich blokujących. Kochanowski zaatakował w aut i tym samym w Kędzierzynie doszło do złotego seta. 

Ngapeth otworzył złotego seta skutecznym atakiem. Smith poradził sobie z podwójnym blokiem. Semeniuk huknął zagrywką 7:4. Woronkow zaatakował w aut. Śliwka zagrał po skosie idealnie w linię końcową. Ngapeth kiwnął w sam środek boiska 10:7. Kaczmarek zagrał mocno z prawego skrzydła. Semeniuk został zatrzymany. Smith także nadział się na blok. Ngapeth zepsuł serwis. Cały mecz zakończył Śliwka atakiem z lewego skrzydła 15:13. 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Zenit Kazań 2:3 (17:25, 25:16, 25:21, 28:30, 18:20, złoty set: 15:13)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Kaczmarek, Kochanowski, Śliwka, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero) oraz Kluth, Prokopczuk

Zenit Kazań: Wolwicz, Wołkow, N’Gapeth, Bednorz, Butko, Michajłow, Gołubiew (libero) oraz Woronkow, Surmaczewski, Alekno, Zemczenok

MVP: Kamil Semeniuk

Autor: Julia Białasik
Źrodło: informacja własna 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*