Liga Mistrzów: Kawał dobrej siatkówki w bełchatowskiej hali Energia

W Bełchatowie trwa kolejny turniej grupy A w ramach tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W pojedynku zmierzyła się ze sobą PGE Skra Bełchatów i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Był to bardzo zacięty mecz, który w tie-breaku rozstrzygnął się na korzyść ekipy z Kędzierzyna.

Petković rozpoczął od ataku z prawego skrzydła. Kaczmarek zagrał mocno w kontrze. Sander zagrał pewnie z czwartej strefy. Śliwka nie miał żadnych problemów, żeby ominąć pojedynczy blok. Bieniek dodał od siebie asa serwisowego 9:9. Kochanowski i Ebadipour zepsuli swoje serwisy. Śliwka zagrał z lewego skrzydła, a Kaczmarek z prawego. Petković skutecznie zagrał po prostej. Semeniuk został zatrzymany podwójnym blokiem. Semeniuk, w następnej akcji chciał oszukać bełchatowian, jednakże piłka spadła po ich stronie. Goście ustawili dwa, szczelne bloki, które doprowadziły do remisu. Kaczmarek w końcówce popisał się jeszcze asem serwisowym. Semeniuk kiwnął tuż obok bloku. Sander posłał piłkę bez bloku w aut i tym samym to kędzierzynianie wygrali pierwszą partię. 

Kłos wykorzystał problemy w przyjęciu swoich przeciwników. Kochanowski skończył skutecznie ze środka. Po prostej mocno zagrał Petković. Kłos bez problemu ograł blok gości. Z krótkiej zagrał mocno Smith. Rejno popisał się asem serwisowym. Bieniek nie trafił z zagrywką w boisko. Semeniuk przełamał bełchatowski blok. Rejno z Toniutti zagrali perfekcyjną krótką. Sander został zatrzymany na skrzydle. Kędzierzynianie popełnili błąd na siatce. Bieniek zagrał asa serwisowego 21:19. Oba zespoły zepsuły swoje zagrania. Petković bez problemu skończył atak ze skrzydła. Sander w kontrze był nie do zatrzymania. Drugą partię skończył Ebadipour asem serwisowym.

Śliwka rozpoczął od udanego ataku. Kochanowski zagrał skutecznie ze środka. Ebadipour za to znalazł dziurę w bloku. Sander splasował piłkę w siódmy metr 6:8. Łomacz popełnia błąd podwójnego odbicia. Sander posłał za to asa serwisowego 11:11. Ebadipour wpadł w siatkę. Kaczmarek zepsuł zagrywkę. Kłos zagrał skutecznie z krótkiej. Rejno odegrał się takim samym zagraniem. Petković został zablokowany. Kochanowski dotknął siatki. Ebadipour oszukał blok kędzierzynian. Kaczmarek przestrzelił swój atak. Kochanowski ustrzelił Piechockiego. Kłos zagrał z przesuniętej krótkiej. W siatkę zaserwował Petković. Tę partię zakończył Kluth. 

Kędzierzynianie rozpoczęli od dwupunktowego prowadzenia. Bieniek zagrał mocno ze środka. Petković trafił bezpośrednio z zagrywki. Kaczmarek za to zagrał z prawego skrzydła. Bieniek zagrał mocno ze środka. Łomacz za to zepsuł zagrywkę. Bieniek także. Semeniuk znalazł dziurę w bloku. Kaczmarkowi nie udało się skończyć ataku z prawej strony. Grbić za to został ukarany żółtą kartką. Kłos zagrał mocno ze środka. Bełchatowianie nie zmieścili się z atakiem w boisko. Petković został zatrzymany. Sawicki zepsuł pierwszą piłkę setową. Czwarty set zakończył się na korzyść bełchatowian. 

Ebadipour rozpoczął od skutecznego ataku. Z trudną piłką nie poradził sobie Ebadipour. Semeniuk ustawił szczelny blok. Ebadipour zepsuł zagrywkę. Petković uciekł spod bloku kędzierzynian. Sander został zablokowany. Śliwka zepsuł serwis. Bieniek także popełnił ten błąd. Ebadipour poradził sobie z potrójnym blokiem gości. Kaczmarek posłał asa serwisowego. Mecz zakończył się serwem Ebadipoura w aut. 

PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (23:25, 25:21, 20:25, 25:19, 10:15)

PGE Skra Bełchatów: Sander, Kłos, Ebadipour, Petković, Łomacz, Boniek, Piechocki (libero) oraz Mitić, Sawicki

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Kochanowski, Toniutti, Śliwka, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero) oraz Rejno, Kluth, Prokopczuk 

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*