Koronawirus ponownie w Jastrzębskim Węglu

Dwa wykryte zarażenia COVID-19 w Jastrzębskim Węglu po meczu ze Stalą Nysa. Zawodnicy przechodzą zarażenie łagodnie i są odizolowani.

3 lutego 2021 r. Jastrzębski Węgiel poinformował, że po wykonaniu testów RT-PCR na wirusa COVID-19 po meczu ze Stalą Nysa, zostały wykryte dwa zarażenia tym wirusem. Klub uspokaja, że obaj zarażeni zawodnicy czują się dobrze i przechodzą tę chorobą łagodnie. Członkowie sztabu szkoleniowego i zawodnicy którzy wcześniej nie przebyli zarażenia COVID-19 zostali poddani izolacji i czekają na zalecenia Inspekcji Sanitarnej. Reszta uczestniczy w treningach. Klub zapewnił, że wszyscy stosowali się do zaleceń lekarzy i specjalistów, ustaw oraz wytycznych PLS S.A. Klub wdrożył też działania profilaktyczne. Testy na obecność wirusa zostały przeprowadzone w związku z planowanym wyjazdem do Kazania na mecze fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel poinformował o fakcie zaistnienia zarażeń zarówno Polską Ligę Siatkówki jak i Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV). Z powodu zarażeń Jastrzębski Węgiel nie zagrał w pierwszym turnieju Ligi Mistrzów który odbywał się w Berlinie. Planowany drugi turniej grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzów planowany jest w Kazaniu w dniach 9-11 lutego 2021 r., natomiast według terminarza PlusLigi, jastrzębianie mają 5 lutego rozegrać mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Autor: Dawid Kozioł
Źródło: Jastrzębski Węgiel

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*