Indykpol AZS Olsztyn przed startem sezonu

Zakończenie przygotowań, kwestie finansowe, nowe sprawy organizacyjne i marzenia na przyszłość – wszystko to zostało poruszone na przedsezonowej konferencji prasowej.

Z udziałem Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. dr hab. Ryszarda Góreckiego,p.o. Prezesa Zarządu Tomasza Jankowskiego, trenera Indykpolu AZS Olsztyn Krzysztofem Stelmachem oraz kapitanem drużyny Maciejem Dobrowolskim odbyła się dzisiejsza konferencja prasowa przed startem nowego sezonu PlusLigi.

Dwa dni przed pierwszym meczem sezonu 2013/2014 Krzysztof Stelmach – szkoleniowiec olsztyńskich akademików – przyznał, że wszystko co zakładał przed okresem przygotowawczym zostało zrealizowane.

To co założyliśmy i zaplanowaliśmy zrealizowaliśmy. Jestem zadowolony z przygotowania zespołu do sezonu.  Może w meczach sparingowych nie było widać spektakularnej gry, ale ze spotkania na spotkanie wyglądało to coraz lepiej. Dzisiaj nasz spokój został nieco zaburzony przez kontuzje Pablo Bengolea, Grzegorza Szymańskiego, Bartosza Krzyśka i Piotra Łukasika. Niemniej jednak chciałbym zaznaczyć, że nie mam sobie nic do zarzucenia. Są to kontuzje mechaniczne, a nie spowodowane naszą pracą. Trzeba w końcu zdjąć fatum z tego klubu… Ale nie poddajemy się. Mamy zawodników rezerwowych, którzy mogą godnie zastąpić naszych podstawowych graczy. W sobotę jedziemy do Jastrzębia, gdzie będziemy walczyć i starać się przywieźć jak najlepszy wynik – dodał na koniec trener Stelmach.

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. dr hab. Ryszard Górecki odniósł się do kwestii finansowych klubu i zdradził, że pracuje nad tym, aby wciąż zwiększyć budżet klubu.

Ostatnio do sponsorów klubu przyłączyła się firma Szynaka Meble. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować właścicielom firmy, że będą wspierać olsztyńską siatkówkę – przyznał prof. dr hab. Ryszard Górecki. — Mimo to w budżecie klubu nadal brakuje około 600 tys. zł. Byłoby bardzo dobrze, gdybyśmy wrócili do takiego finansowania jak za czasów PZU. Planowane jest moje spotkanie z prezesem PZU, więc czy będzie jakaś szansa na współpracę to się okaże wkrótce.

P.o. Prezesa Zarządu Tomasz Jankowski wspomniał o organizacyjnych zagadnieniach, które będą obowiązywały w nowym sezonie.

Nowością dla kibiców będą bilety ulgowe dla wszystkich uczniów i studentów – zdradził Tomasz Jankowski. — Teraz każdy kibic posiadający legitymację szkolną czy studencką będzie mógł zakupić bilet w cenie 10 zł. poza trzema meczami w całym sezonie, na które będą obowiązywały tylko bilety normalne. Ponadto nowością, na wzór Ligi Światowej, podczas meczu będzie przerwa między drugim a trzecim setem, która będzie trwała 10 minut.

Natomiast kapitan drużyny Maciej Dobrowolski docenił organizację klubu. Klubu, do którego powrócił po 10 latach.

W Olsztynie bardzo mi się podoba to, że całe środowisko siatkarskie idzie w jednym kierunku. To jest podstawa do tego, żeby na przestrzeni dłuższego czasu AZS powrócił na miejsce, które zajmował na początku poprzedniej dekady, czyli walczył o medale. Bardzo się cieszę, że dostałem szansę gry dla AZS-u i bycia dodatkowo kapitanem tej drużyny.

W sobotę 12 października Indykpol AZS Olsztyn rozegra pierwszy mecz sezonu 2013/2014. Olsztynianie wyjeżdżają do Jastrzębia Zdroju, gdzie podejmą brązowego medalistę z poprzedniego sezonu.

Źródło: indykpolazs.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*