Artur Szalpuk: Stało się to, co miało się stać

Polacy wygrali pierwsze spotkanie w ramach kwalifikacji do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Każdy z zawodników miał szansę zaprezentować się na boisku i to to było zdaniem Szalpuka kluczowe w wygranej tego pojedynku. 

Artur Szalpuk zapytany o to, jak jego zdaniem przebiegło spotkanie zaznaczył, że Polacy zrealizowali naprawdę bardzo małą część ze swojego planu. Jednocześnie jest szczęśliwy, że obyło się bez kontuzji i jutro Vital Heynen będzie miał całą czternastkę do dyspozycji. Dodatkowo wspomniał, że bardzo dobrze się stało, że mecz zakończył się tak szybko.  – Udało nam się zrealizować tak z 10 procent planu. Stało się to, co miało się stać, zagraliśmy tak jak chcieliśmy. Zagrał każdy, wygraliśmy dość szybko, nikomu nic się nie stało. Wszyscy są zdrowi, jesteśmy jutro gotowi na jeden z tych dwóch najważniejszych meczów na tym turnieju. – powiedział przyjmujący.

Przyjmujący zaznacza, że spotkanie przebiegło po ich myśli, a Tunezja nie była dla nich zbyt trudnym rywalem . Oprócz tego wspomniał, że ich założenia względem tego meczu zostały zrealizowane, co dobrze wróży na kolejne pojedynki. – Mecz przebiegał tak jak się spodziewaliśmy. Myślę, że zespół Tunezji ani przez chwilę nam nie zagroził w tym meczu i to co sobie założyliśmy, tak też było na boisku. – dodał Szalpuk.

Szalpuk zauważył, że bardzo dobrze się stało, iż na boisku mieli szansę zaprezentować się wszyscy zawodnicy. To pozwoliło wszystkim siatkarzom zapoznać się z halą oraz atmosferą. Takie granie wiele może ułatwić nie tylko zawodnikom, ale także samemu Vitalowi Heynenowi. – Założeniem było także to, żeby każdy miał chwilę na boisku, żeby móc poczuć tę atmosferę i boisko i żebyśmy byli gotowi wszyscy na resztę turnieju. – wspomniał przyjmujący.

Sam przyjmujący nie jest jeszcze świadomy, kto będzie miał jutro szansę wyjścia w pierwszej szóstce. Zdaje sobie sprawę, że wokół tego tematu wyrosło już bardzo dużo spekulacji, jednak ostatecznie to trener będzie musiał zadecydować. – Można się jedynie domyślać, kto jutro wyjdzie w pierwszej szóstce. Można się tylko domyślać. Póki co wie to tylko Vital, może osoby, które będą grały. Ja osobiście nie wiem. – zakończył Szalpuk. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*