PL: Zwycięstwo Stoczni Szczecin

Stocznia Szczecin pokonała dzisiaj u siebie Cerrad Czarnych Radom w czterech partiach. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Bartosz Kurek.

Spotkanie rozpoczęło się od błędnego ataku Fornala 1:0. Z krótkiej zaatakował Gałązka i na tablicy widniał wynik 2:1. Szczecinianie popisali się skutecznym blokiem i prowadzili już 4:1. Po ataku Kurka było już 6:3. Skutecznie ze środka atakuje Gałązka, a gospodarze mieli sześć oczek przewagi 11:6. Vincić skutecznie kiwnął, ale radomianie tracili do rywali pięć punktów 13:8Pajenk idealnie atakuje ze środka 19:12. Fornal pomylił się w polu serwisowym 20:12. Z lewego skrzydła świetnym atakiem popisał się Kurek 21:13. Set zakończył się wynikiem wygraną gospodarzy 25:16.

Hoag swoim atakiem rozpoczął drugą odsłonę 1:0. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Zhigalov 1:2. Po asie serwisowym Hoaga było już 6:4. Po ataku Kwasowskiego radomianie nadal tracili od rywali dwa oczka 8:6. Przyjezdni doprowadzili do remisu po ataku Zhigalova 9:9. Huber zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i zawodnicy z Radomia prowadzili 11:13. Świetnym atakiem popisał się Kurek 14:13. Z lewego skrzydła skutecznie zaatakował Fornal 15:15. Technicznie zagrał Kaziyski 19:19. Gospodarze dotknęli siatki 22:21Hoag zakończył tego seta 25:23.

Trzecią partię od dobrego rozpoczął Filip 0:1. Po ataku Kwasowskiego na tablicy widniał wynik 2:2. Kurek pomylił się w polu serwisowym 3:3. Van De Voorde zaatakował ze środka i szczecinianie prowadzili trzema punktami 7:4. Z lewego skrzydła skutecznie zaatakował Kaziyski 9:5. Po kolejnym świetnym ataku Kurka było już 11:6. Fornal zaserwował w aut 13:8. Radomianie zdobyli punkt blokiem 14:12. Filip zdobył kolejny punkt swoim atakiem, ale jego drużyna przegrywała 16:14. Fornal swoim atakiem doprowadził do remisu 17:17Van De Voorde atakuje ze środka 21:20. Z szóstej strefy skutecznie zaatakował Fornal 21:23. Przyjezdni wygrali tego seta 22:25.

Czwartą odsłonę swoim atakiem rozpoczął Kurek 1:0. Skutecznym atakiem popisał się Fornal 4:3. Radomianie zatrzymali blokiem Kaziyskiego 6:6. Ze środka świetnie zaatakował Pajenk 7:8. Kurek zaserwował w siatkę 10:10. Gałązka zaatakował ze środka i na tablicy widniał wynik 13:12. Kwasowski zaatakował w aut i gospodarze tym samym prowadzili dwoma punktami 15:13. Radomianom udało się jednak doprowadzić do remisu 15:15. Filip zdobył punkt z prawego skrzydła 17:17Zhigalov zapisał na swoim koncie kolejny punkt, a na tablicy było 20:20. Tego seta swoim atakiem zakończył Kurek 25:23, całe spotkanie szczecinianie wygrali 3:1.

Stocznia Szczecin – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:16, 25:23, 22:25, 25:23)
MVP: Bartosz Kurek

Stocznia Szczecin: Żygadło, Kaziyski, Hoag, Gałązka, Van De Voorde, Kurek, Rossard, Wika, Penchev

Cerrad Czarni Radom: Vincić, Żaliński, Fornal, Pajenk, Huber, Żigałow, Ruciak,  Giger, Kwasowski, Filip, Wasilewski

Autor: Angelika Golubek