Zwycięstwo Lokomotiwu Nowosybirsk Fabiana Drzyzgi

W meczu 21. kolejki rosyjskiej Superligi Lokomotiw Nowosybirsk wygrał 3:1 z Dynamem Moskwa. Dzięki zwycięstwu zespół Fabiana Drzyzgi traci już tylko jeden punkt do znajdującego się na czwartym miejscu Biełogoria Biełgorod.

Mecz lepiej rozpoczął Lokomotiw Nowosybirsk. Dzięki dobrym zagrywkom Kurkajewa i Rodichewa prowadził 6:3. Blok Sherbinina, a następnie as serwisowy Kooya pozwoliły wyrównać gospodarzom (6:6). Skuteczne ataki Bakuna dały prowadzenie podopiecznym Płamena Konstantinowa (20:17). Dobra gra Bezrukowa pozwoliła wyrównać Dynamo Moskwie (23:23). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Przez błąd gospodarzy w ataku drużyna z Nowosybirska wygrała 35:33.

Drugiego seta lepiej zaczęli gospodarze. Dobre rozegrania Fabiana Drzyzgi, które skutecznymi atakami kończyli Rodichew i Ivovich pomogły wyrównać Lokomotiwowi (16:16). W końcówce seta lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 25:23.

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. Przy dobrych zagrywkach Shcherbinina przewagę zdobyło Dynamo Moskwa (10:6). Skuteczne akcje Bakuna pozwoliły doprowadzić do remisu gościom (18:18). Po grze na przewagi wygrał Lokomotiw Nowosybirsk (26:24).

Czwartą odsłonę również lepiej zaczęli gospodarze (7:2). Przy dobrych zagrywkach Kurkajewa, z którymi nie mógł poradzić sobie Kooy, Lokomotiw zbliżył się do rywali (6:7). Dynamo Moskwa powiększało przewagę (19:15, 24:21). Gospodarze mieli piłkę setową (25:24), ale nie wykorzystali szansy. Goście wyrównali (25:25). W dalszej części seta gra toczyła się punkt za punkt. Po bloku Kurkajewa na Sensechikowie zwycięstwo odnieśli podopieczni Płamena Konstantinowa (32:30).

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Bakun, który wywalczył 30 punktów. 21 punktów zdobył Ivovich, 13 – Kurkajew, a 11 – Rodichew.

Dynamo Moskwa – Lokomotiw Nowosybirsk 1:3 (33:35, 25:23, 24:26, 30:32)

Dynamo Moskwa: Semszczikow, Berezhko, Kooy, Shcherbinin, Bezrukow, Shkulyavichus, Kabeshov (L);
Lokomotiw Nowosybirsk: Smolyar, Bakun, Drzyzga, Ivovich, Rodichev, Kurkajew, Ermakov (L).

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne na podstawie lokovolley.com