Zwycięstwo Lokomotiwu Nowosybirsk Fabiana Drzyzgi

W meczu dziewiątej kolejki rosyjskiej Superligi Lokomotiw Nowosybirsk zmierzył się z Zenitem Sankt Petersburg. Drużyna Fabiana Drzyzgi oddała rywalom tylko seta.

Od początku meczu przewagę miał Lokomotiw  (5:2). Zenit jednak szybko wyrównał (5:5). Po skutecznym ataku Bakuna na prowadzenie ponownie wysunęli się gospodarze (10:7). Drużyna z Petersburga zdołała doprowadzić do remisu (10:10). As Ivovicia dał przewagę drużynie Fabiana Drzyzgi (13:10), jednak po raz kolejny udało się wyrównać gościom (15:15). W decydującej części seta kilka ważnym punktów zdobył dla swojej drużyny Bakun (22:17). Tym razem zespół Płamena Konstantinowa utrzymał bezpieczną przewagę i wygrał 25:20.

Drugą partię lepiej rozpoczęli siatkarze Zenitu (4:1). Drużyna z Petersburga powiększała przewagę. Po asie serwisowym Georga Grozera prowadziła 9:4. Pomimo dobrych ataków Bakuna Lokomotiw nie był w stanie zbliżyć się do rywala (16:10). Podopieczni Aleksandera Klimkina utrzymali koncentrację do końca i zwyciężyli pewnie 25:20.

Trzeciego seta lepiej rozpoczął Lokomotiw, który po skutecznym ataku Tkaczowa prowadził 8:4. Dryżyna Fabiana Drzyzgi zwiększała przewagę (11:5). Zenit zmniejszył stratę do trzech punków (15:12), ale nie zdołał doprowadzić do remisu.  Gospodarze utrzymali wysokie prowadzenie, co pozwoliło im wygrać 25:21.

Czwarta odsłona również lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. Dobre rozgrywanie akcji przez Fabiana Drzyzgę, które na punkty zamieniali jego koledzy, pozwoliły szybko odskoczyć podopiecznym Płamena Konstantinowa (4:0). As serwisowy Antipkina pozwolił zbliżyć się Zenitowi na dwa punkty (5:3). Dzięki skutecznemu  atakowi Bakuna Lokomotiw powiększył przewagę (10:6). Goście zdołali  zmniejszyć stratę do jednego punktu (13:12), ale zespół z Nowosybirska nie oddał prowadzenia. Dobre ataki Bakuna pozwoliły im zwiększyć zaliczkę (16:12). Gospodarze utrzymywali co najmniej czteropunktową przewagę i zwyciężyli 25:17.

Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Konstantin Bakun , który zdobył 18 punktów . 15 oczek zgromadził Marko Ivovic. Fabian Drzyzga wywalczył dla swojego zespołu 2 punkty. W drużynie Zenitu po 15 punktów zdobyli Georg Grozer i Oreol Kamejo.

Lokomotiw Nowosybirsk – Zenit Sankt Petersburg 3:1 (25:20, 20:25, 25:21, 25:17)

Lokomotiw Nowosybirsk: Apalikov, Savin, Bakun, Drzyzga, Ivovic, Kurkaev, Martynyuk (l.)
Zenit Sankt Petersburg: Pankov, Sivozhelez, Grozer, Kameho, Safonov, Volkov, Krivchenko (l.)

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne na podstawie lokovolley.ru